Povijesna titula! Fluminense je osvajač Cope Libertadoresa

epa10958762 Fluminense players raise the cup after winning the CONMEBOL Copa Libertadores final soccer match between Boca Juniors and Fluminense at Maracana stadium in Rio de Janeiro, Brazil, 04 November 2023.  EPA/FABIO MOTTA

EPA/FABIO MOTTA

Brazilski nogometni klub Fluminense osvojio je Copa Libertadores, južnoameričku verziju europske Lige prvaka, prvi put u povijesti.

U finalu na čuvenoj Maracani u Rio de Janeiru pobijedio je argentinsku Boca Juniors nakon produžetaka 2-1 i produžio pobjednički niz brazilskih klubova na pet.

Brazilski predstavnik poveo je u 36. minuti nakon lijepe akcije po desnoj strani i pogotka, inače Argentinca, Germana Cana, a Boca je izjednačila preko Luisa Advincule u 73. minuti. U devetoj minuti produžetka susret je odlučio John Kennedy koji je utakmicu započeo s klupe,  a prilikom proslave gola je zaradio drugi žuti karton.

Naslov je proslavio i Fernando Diniz, koji je ujedno i izbornik Brazila.