Postonjski s bijele točke pogodio za tri boda Varaždina protiv Istre 1961

17.09.2023., Varazdin - Utakmica 8. kola SuperSport HNL-a izmedju NK Varazdina i Istra 1961.

Vjeran Zganec Rogulja / Pixsell

U posljednjoj utakmici 8. kola SuperSport HNL-a Varaždin je na stadionu Varteksa pred 1.905 gledatelja bio bolji od Istre 1961 rezultatom 1:0 (0:0). Jedini pogodak na susretu bilo je djelo Igora Postonjskog koji je realizirao kazneni udarac. Prethodno je na asistenciju VAR-a sudac Terzić vidio prekršaj Majstorovića na Mitrovskom.

Domaćin je tako došao do druge pobjede i sezoni dok su Zeleno-žuti treći put ukupno i prvi put pod vodstvom Davida Catale travnjak napustili pognute glave. U idućem kolu Varaždin će gostovati kod Osijeka dok će Istra dočekati Goricu.

Do prvog uzbuđenja na susretu čekali smo do 14. minute kada je s 18 metara prizemni udarac uputio Mitrovski, a lopta je prošla malo pokraj bliže stative.

S druge strane u 30. minuti je s dvadesetak metara iskosa udarac okušao Hujber za sigurnu obranu Zelenike.

Hujber je osam minuta kasnije dobro ubacio s desne strane, a Josipović je sa sedam metara glavom pucao malo pored vratnice.

U 41. minuti Postonjski je iz slobodnog udarca pronašao Nekića čiji udarac glavom s desetak metara odlazi pokraj suprotne stative.

Gosti su opasni i u 54. kada je Valinčić povratnim dodavanjem u šansu izbacio Hujbera, a on je iz dobre pozicije loše i neprecizno pucao.

Uslijedio je i dobar udarac Petrusenka u 61. minuti s dvadesetak metara koji je prošao malo pored suprotne stative.

Ponajbolju šansu na utakmici vidjeli smo u 72. minuti kada je Belcar s desne strane pronašao Drožđeka, a njegov prizemni udarac s desetak metara odlično brani Majkić.

U toj akciji na travnjaku je u šesnaestercu završio Mitrovski, a nakon VAR provjere i pregleda snimke sudac Terzić je ustanovio da je do toga došlo jer ga je rukom zahvatio Majstorović tako da je pokazao na bijelu točku u korist domaćina.

Odgovornost s 11 metara preuzeo je Postonjski te je pronašao put do mreže Istre za svoj treći gol u aktualnoj sezoni.

Zeleno-žuti su priliku za izjednačenje propustili u 94. minuti kada je Nebyla s desne strane odlično ubacio za Devetaka, a on je s druge stative pucao malo iznad grede.