Pogotkom Krovinovića Hajduk svladao Istru 1961

02.03.2024., stadion Poljud, Split - SuperSport HNL, 25. kolo, HNK Hajduk - NK Istra 1961. Filip Krovinovic, Dario Maresic Photo: Zvonimir Barisin/PIXSELL

Zvonimir Barisin / Pixsell

Hajduk je barem privremeno opet na vrhu ljestvice. Bili su u 25. kolu SuperSport HNL-a pred 18.267 gledatelja na Poljudu bili bolji od Istre 1961 rezultatom 1:0 (0:0). Jedini strijelac na utakmici je bio Filip Krovinović, a gosti su posljednjih 15-ak minuta odigrali s igračem manje nakon što je isključen njihov kapetan Slavko Blagojević.

Izabranici Mislava Karoglana su tako upisali 16. pobjedu u sezoni kojim s odigranom utakmicom više imaju dva boda prednosti pred Rijekom. Paolo Tramezzani je pak u četvrtom nastupu na klupi Zeleno-žutih upisao prvi poraz. Idućeg vikenda Hajduk će u sklopu 26. kola gostovati kod Gorice dok će Istra 1961 već u petak u gradu baroka odmjeriti snage s Varaždinom.

Uvodni dio susreta ponudio nam je malo uzbudljivih situacija. U 20. minuti bilježimo prvi potez s klupe Hajduka kad je umjesto ozlijeđenog Uremovića u igru ušao Prpić.

Prvu pristojnu nogometnu akciju vidjeli smo u 34. minuti kada je Livaja dobro proigrao Pukštasa, no njegov udarac 12 metara je u posljednji trenutak uspio blokirati Marešić.

Gosti su uzvratili tri minute kasnije kada je Marešić dubinskim proigravanjem u šansu izbacio Ercega koji je u situaciji 1 na 1 matirao Lučića, no pogodak zbog zaleđa nije priznat.

Mikanović je u 42. minuti uputio prizemni ubačaj s desne strane, a Pukštas na sedam metara nije uspio dohvatiti loptu.

Hajduk je poveo u 48. minuti iz prvog udarca u okvir gola. Nakon akcije po lijevoj strani Dajaku je uputio centaršut kojeg je spremno dočekao Krovinović te je došao do lopte prije Majstorovića poslavši je u bliži kut Majkićevih vrata. Veznjak Bilih je tako upisao treći prvenstveni zgoditak u sezoni.

Minutu kasnije bilježimo i opasan napad Istre i to preko Ercega koji je šutirao s desetak metara iskosa, no Lučić je uspio odbiti loptu.

Nakon dugog dodavanja Eleza za Livaju u 56. minuti napadač domaćih je spustio loptu za Dialla, no on je na rubu šesnaesterca loše zahvatio loptu tako da nije bilo opasnosti po gol Istre.

Nedugo potom na suprotnoj strani travnjaka Devetak je ubačajem s lijeve strane dobro uposlio Ercega, a njegov udarac glavom sa sedam metara odlazi pokraj stative.

Gosti su u 84. minuti ostali s igračem manje nakon što je njihov kapetan Slavko Blagojević odjednom dobio dva žuta kartona. Prvog zbog povlačenja Pukštasa u kontri, a drugog zbog napucavanja lopte.

Domaćin je dvije minute kasnije opasno zaprijetio preko Livaje čiji pokušaj s 18 metara odlazi pokraj gola.

Istra je u 90. minuti imala dva pokušaja. Prvo je Prpić blokirao pokušaj Matheusa s dvadesetak metara, a potom je nakon ubačaja iz kuta udarac Ercega od Pukštasa otišao kraj stative.

U trećoj od devet minuta nadoknade Dajaku je iz kuta ubacio za Pukštasa čiji mlaki pokušaj glavom lovi Majkić. Bila je to posljednja prilika na utakmici.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati na Rujevici sastaju Rijeka i Varaždin dok u 17:30 na Opus Areni počinje duel Osijeka i Dinama.