Pogodak i asistencija Tolića, Brnić asistirao Toliću za gol, pobjeda Maribora

23.07.2022., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 02. kolo, NK Slaven Belupo - GNK Dinamo. Marko Tolic Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl/PIXSELL

U prvom susretu 27. kola slovenskog nogometnog prvenstva Maribor, kojeg vodi hrvatski trener Damir Krznar, slavio je na gostovanju kod Brava sa 3:2.

Nakon prvog poluvremena Maribor je imao vodstvo od 3:0. Drugi pogodak za goste postigao je hrvatski nogometaš Marko Tolić, koji se u Mariboru nalazi na posudbi iz Dinama. Asistirao mu je hrvatski igrač Ivan Brnić, nekadašnji član Hajduka. Kod trećeg pogotka Maribora asistent je bio Tolić.

U drugom poluvremenu domaći sastav smanjio je na 2:3, ali do kraja utakmice rezultat se više nije mijenjao. Vodeća na ljestvici je Olimpija, koja ima 60 bodova. Maribor je drugi sa 47 bodova.

Tolić je postigao šesti prvenstveni pogodak ove sezone za Maribor. Brniću je to bio peti gol.