Pogledajte bakljadu na Maksimiru: UEFA će sasvim sigurno kazniti Dinamo

15.08.2023., stadion Maksimir, Zagreb - Prva utakmica 3. pretkola UEFA Lige prvaka, GNK Dinamo - AEK.

Marko Lukunic/PIXSELL

Nogometaši Dinama poraženi su u utorak od AEK-a u prvom susretu trećeg pretkola Lige prvaka na Maksimiru. ‘Modre’ je u vodstvo doveo Bulat sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca u 38. minuti. Izjednačio je Zuber u 59. minuti, a konačnih 2:1 postavio je u 90. minuti Galanopoulos.

Utakmica je bila pod posebnim povećalom UEFA-e zbog tragedije i ubojstva navijača AEK-a prošlog tjedna, pa je iz krovne kuće europskog nogometa prije susreta stiglo oštro upozorenje za navijače Dinama.

“Ako na stadionu bude osoba bez ulaznice, ako bude zapaljena baklja, ako padne jedna petarda ili ako bude bilo kakvog lošeg ponašanja na terenu ili izvan njega, sve će biti zabilježeno i uslijedit će odgovarajuća kazna”, UEFA-ina je poruka Dinamu i AEK-u, prenosi grčki Newsbomb. Ista pravila vrijede i za uzvratnu utakmicu u Ateni, koja se igra u subotu.

Unatoč tome, sredinom drugog poluvremena Bad Blue Boysi su napravili bakljadu i Dinamo će bez sumnje biti kažnjen, a vjerojatno će sankcije biti samo novčane.