Pobjedu Ajaxa u derbiju zasjenili neredi oko stadiona. Privedene 64 osobe

epa09649835 The coach of Feyenoord Rotterdam arrives to the Kuip stadium, Rotterdam, The Netherlands, 19 December 2021, prior to the Dutch Eredivisie soccer match between Feyenoord Rotterdam and Ajax Amsterdam. The match takes place without spectators as the Netherlands entered a hard lockdown starting from 19 December 2021 until at least 14 January 2022 to curb the rapid spread of the Omicron variant of SARS-CoV-2.  EPA/MAURICE VAN STEEN

EPA/MAURICE VAN STEEN

U derbiju 17. kola nizozemskog nogometnog prvenstva Ajax je u Rotterdamu pred praznim tribinama pobijedio Feyenoord sa 2-0, a u neredima oko “De Klassiekera” policija je privela 64 osobe.

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa, Ajax je slavio sa 2-0 upisavši šestu uzastopnu pobjedu protiv najvećeg rivala.

Gosti su poveli u 44. minuti nakon autogola Marcosa Senesija, a pobjedu “Kopljanika” potvrdio je Dušan Tadić iz kaznenog udarca u 81. minuti.

Premda na tribinama nije bilo navijača zbog epidemioloških razloga, oko stadiona De Kuip je došlo do nereda, a policija je privela 64 osobe.

Većina uhićenja izvršena je prije utakmice, kada su domaći navijači pokušali napasti autobus s igračima Ajaxa. Izgrednici su napali autobus i policiju bakljama, bocama i dimnim bombama, pa je policija morala upotrijebiti vodeni top.

Prema nizozemskoj novinskoj agenciji ANP u izgredima je sudjelovalo oko 150 navijača.

Incidenata je bilo je i u Leeuwardenu gdje su snage odmjerili lokalni klubovi Cambur i Heerenveen, a slavili su gosti sa 2-1. Policija je uhitila deset osoba zbog bakljade i vatrometa.

Na vrhu ljestvice nizozemskog prvenstva nalazi se PSV Eindhovena koji je na gostovanju pobijedio Waalwijk sa 4-1.

Momčad iz Eindhovena vodi sa 40 bodova, Ajax ima 39, dok je Feyenoord treći sa 36 bodova.