Pjaca postigao prvijenac za Anderlecht

Rijeka: Susret Hrvatske i Jordana u prijateljskoj utakmici 15.10.2018., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Prijateljska utakmica, Hrvatska - Jordan. Marko Pjaca Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca postigao je prvijenac u dresu belgijskog Anderlechta čiji je član postao ovog siječnja nakon što je pristigao na posudbu iz Juventusa.

24-godišnji ofenzivac je bio strijelac u sklopu 27. kola tamošnje lige u kojem je Anderlecht ugostio Eupen.

Pjaca je pogodio za 3:0 u 25. minuti utakmice na asistenciju Vlapa. Bio je to njegov prvi gol od rujna 2018. godine kada je u dresu Fiorentine bio strijelac protiv SPAL-a. Veći dio prošle i ove sezone je potom propustio zbog teške ozljede koljena.

Bivši igrač Lokomotive i Dinama se na terenu zadržao do 66. minute kada ga je zamijenio Bakkali.

Za Anderlecht su danas još pogađali Murillo, Vlap, Kompany, Amuzu i Bakkali dok je za goste strijelac počasnog gola bio Bolingi. Domaćini su u najboljoj predstavi sezone slavili s konačni 6:1 (4:0) te su susret završili s igračem više.

OZNAKE: marko pjaca