‘Petica’ Intera za ostanak na vrhu Serie A

epa09647513 Inter’s Ivan Perisic (C) jubilates with his teammates after scoring the opening goal during the Italian Serie A soccer match US Salernitana vs FC Inter at the Arechi stadium in Salerno, Italy, 17 December 2021.  EPA/MASSIMO PICA

EPA/MASSIMO PICA

U susretu 18. kola talijanske Serie A Inter je slavio kod Salernitane s 5-0, a Ivan Perišić je postigao prvi gol na utakmici za lidera prvenstva.

Calhanoglu je u 11. minuti izveo udarac iz kuta, a Perišić je sjajno šutirao glavom i svladao nemoćnog vratara. Hrvatskom  reprezentativcu to je četvrti ligaški gol ove sezone.

Preostale golove postigli su Dumfries (33), Sánchez (51), Martínez (77) i Gagliardini (87) .

Inter vodi s četiri boda više od Milana.

Ranije je Lazio na svom Olimpicu pobijedio Genou s 3-1. Tim iz Rima je poveo golom Pedra u 36. minuti, rezultat je povisio Francesco Acerbi u 75., a treći pogodak za domaće postigao je Matija Zakanji u 81. minuti. Konačan rezultat postavio je Filippo Melegoni u 86. minuti.

Toma Bašić igrao je do 63. minute za rimski sastav.

Lazio je osmi na ljestvici Serije A s 28 bodova, dok je Genoa pretposljednja, 19. s 10 bodova.

1. Inter 18 13 4 1 48:15 43
2. Milan 17 12 3 2 36:19 39
3. Atalanta 17 11 4 2 37:20 37
4. Napoli 17 11 3 3 34:13 36
5. Fiorentina 17 10 0 7 31:22 30
6. Roma 17 9 1 7 26:19 28
7. Juventus 17 8 4 5 23:17 28
8. Lazio 18 8 4 6 36:33 28