Perković: “Zasluženo smo pobijedili. Možemo sretni ići kući”

29.11.2023., Astana, Kazahstan - Nogometasi Dinama dolaze na trening na Astana Arenu uoci utakmice 5. kola skupine C UEFA Konferencijske lige izmedju Astane i Dinama. Mauro Perkovic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

Dinamo je u Kazahstanu pobijedio Astanu 2:0 u petom kolu skupine C Konferencijske lige. Strijelci za zagrebačku momčad bili su Gabriel Vidović u 48. i Takuro Kaneko u 79. minuti. Golman Danijel Zagorac u 12. minuti obranio je kazneni udarac. Dinamo je ovom pobjedom došao na šest bodova te će u zadnjem kolu protiv Ballkanija (14. prosinca) igrati za drugu poziciju koja vodi u nokaut-fazu Konferencijske lige.

Branič Dinama Mauro Perković ušao je u igru u 78. minuti. Nakon susreta dao je izjavu za Arenu Sport:

“Jako važna pobjeda. Znali smo da će biti teško, dali smo im penal, ali mislim da smo zasluženo pobijedili. Možemo sretni ići kući. Htjeli smo pobijediti u obje utakmice. Prvu jesmo, sad idemo po drugu. Samo u tom smjeru trebamo ići. Astana je kvalitetna, to je više puta pokazala. Znali smo da će biti ovako.”

Dug let do doma

Novinar Arene zatim je utvrdio kako će igračima Dinama nakon pobjede biti lakše izdržati osam sati dug let do Zagreba. Perković je to potvrdio. Naime, dinamovce očekuje dugo putovanje kući jer je utakmica s Astanom odigrana više od četiri tisuće kilometara daleko od Zagreba, odnosno u Srednjoj Aziji.