Perković zabio za pobjedu Dinama na Aldo Drosini

27.01.2024., stadion Aldo Drosina, Pula - SuperSport HNL, 20. kolo, NK Istra 1961 - GNK Dinamo.Arijan Ademi, Mauro Perkovic, Bruno Petkovic Photo: Nel Pavletic/PIXSELL

Nel Pavletic / Pixsell

Pogotkom bivšeg igrača Zeleno-žutih Maura Perkovića Dinamo je pred 3.891 gledateljem na Aldo Drosini u Puli u sklopu 20. kola SuperSport HNL-a bio bolji od Istre 1961 rezultatom 0:1 (0:1). Bila je to utakmica siromašna prilikama u kojem je odlučio ubačaj Ristovskog iz 36. minute kojeg je u zgoditak pretvorio mladi reprezentativac Hrvatske.

Dinamo je tako i treći put ove sezone bio bolji od Istre, a 11. pobjedom u aktualnoj sezoni Rijeci se približio na bod, a Hajduku na četiri boda zaostatka. Trijumf je donio i olakšanje za trenera Sergeja Jakirovića čiji je status proteklih dana bio pod upitnikom. Momčad Davida Catale je pak upisala deseti poraz te je i dalje na pretposljednjem mjestu ljestvice s velikom prednošću ispred fenjeraša Rudeša.

Zagrebačka momčad će u idućem kolu na Maksimiru dočekati Goricu dok Istru 1961 očekuje regionalni derbi s Rijekom na Rujevici.

Malo toga smo vidjeli do 36. minute kada je Dinamo došao u vodstvo. S desne strane je na drugu stativu dobro ubacio Ristovski, a iz drugog plana je utrčao Perković te je glavom s vrha peterca matirao Majkića. Bivši član Zeleno-žutih je tako došao do drugog gola u plavom dresu, a zanimljivo da je oba postigao protiv svog bivšeg kluba.

Istra je prvu šansu imala u 70. minuti kada se na desetak metara iskosa za udarac izborio Ekong te je loptu poslao pored suprotne stative. Do boda su pak mogli doći u 94. minuti kada je Ekong u situaciju 1 na 1 izbacio Vuka, ali njegov pokušaj sa šest metara iskosa odlično brani Zagorac.

Dvadeseto kolo će biti zaključeno sutra kada se od 15 sati sastaju Gorica i Lokomotiva dok je termin od 17:45 rezerviran za Jadranski derbi na Poljudu.