Pašalić strijelac u slavlju Atalante za prolazak skupine LP

epa08035387  Atalanta's Mario Pasalic celebrates after scoring the 0-2 goal during the Italian Serie A soccer match between Brescia Calcio and Atalanta B.C. , at Mario Rigamonti stadium in Brescia, Italy, 30 november 2019.  EPA/FILIPPO VENEZIA

EPA/FILIPPO VENEZIA

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zabio je jedan od tri pogotka Atalante u posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka protiv Šahtara. Atalnta je tako s novom pobjedom došla do nokaut faze najelitnijeg nogometnog klupskog natjecanja i izbacila Dinamo iz Europe.

Gosti su u Harkivu poveli u 68. minuti golom Timothyja Castagnea, a na pobjedu gostiju potvrdio je Mario Pašalić u 80. minuti. Do kraja utakmice zabio je i Gosens u petoj minuti nadoknade.

Šahtar je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dodo.

Manchester City je na koncu osvojio prvo mjesto s 14 bodova, Atalanta se ovom pobjedom probila na drugu poziciju sa sedam bodova, Šahtar je treći sa šest bodova, dok je Dinamo pao na posljednje mjesto s pet bodova.