Osijek pogocima u završnici utakmice slavio protiv Lokomotive

26.11.2021., stadion Gradski vrt, Osijek - Hrvatski Telekom Prva liga, 17. kolo, NK Osijek - NK Lokomotiva.

Davor Javorovic

U prvom susretu 17. kola HT Prve lige Osijek je nakon preokreta slavio protiv Lokomotive rezultatom 3:1 (1:1). Gosti su poveli preko Sandra Kulenovića, a za pobjedu Bijelo-plavih su zabili Darko Nejašmić, Mirlind Daku i Ivan Fiolić.

Lokomotiva je posljednjih dvadesetak minuta dvoboja igrala s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Aliyu, a u sudačkoj nadoknadi pocrvenio je i Enis Cokaj.

Izabranici Nenada Bjelice su tako zabilježili devetu prvenstvenu utakmicu u nizu bez poraza kojim su učvrstili vodeću poziciju na ljestvici. U tih devet susreta zabilježili su sedam pobjeda i remije protiv Hajduka i Dinama.

Domaćini su od početka utakmice preuzeli inicijativu te su prvu priliku kreirali u 7. minuti. Bočkaj je nakon kombinacije iz kornera s Fiolićem pucao s desetak metara iskosa, no Nevistić brani njegov pokušaj.

Dobru kontru u 8. minuti propustili su gosti kada je Kulenović loše dodao prema Aliyu koji bi izašao sam ispred Malenice, no Škorić je na koncu uspio izbiti loptu u korner.

Upravo iz tog kornera Lokomotiva dolazi u vodstvo. Iz kuta je na prvu stativu ubacio Cokaj, a tamo je najviši u skoku bio usamljeni Kulenović koji je proslijedio loptu u mrežu domaćih.

Nejašmić je u 10. minuti prihvatio jedan odbijanac nakon čega je s dvadesetak metara poslao loptu visoko iznad gola Lokomotive.

U 16. minuti Bočkaj je iz slobodnog udarca odlično pronašao Žapera koji je pucao glavom sa sedam metara, ali odličnom intervencijom nogama Nevistić čuva svoja vrata.

Gosti su u 20. minuti tražili kazneni udarac nakon što je lopta u šesnaestercu u ruku pogodila Škorića, ali sudac Pajač i VAR soba nisu reagirali.

Minutu kasnije i domaći traže kazneni udarac nakon što je Kleinheisler iz blizine u ruku napucao De Haasa, ali i ovaj put suci se nisu oglasili.

Bočkaj je u akciji i u 25. minuti kada je iz slobodnog udarca poslužio Topčagića koji udarcem glavom pogađa stativu.

Novu odličnu obranu Nevistića bilježimo u 29. minuti kada je donji desni kut njegova gola sa 16 metara dobro gađao Fiolić.

Na suprotnoj strani travnjaka Goričan u 31. minuti ubačajem s lijeve strane pronalazi Kulenovića, a on glavom šalje loptu poviš gola Bijelo-plavih.

Osijek do izjednačenja dolazi u 40. minuti kada je nakon asistencije Hiroša preciznim udarcem s dvadesetak metara uz pomoć stative mrežu zatresao Nejašmić. Bio je to njegov treći ovosezonski prvenstveni gol.

Samo minutu kasnije nakon pogreške Nevistića udarac iz daljine je okušao i Kleinheisler, no golman Lokomotive je obranom ispravio svoju nesmotrenost.

Drugo poluvrijeme je otvoreno pokušajem Kulenovića u 47. minuti koji je s desetak metara iskosa gađao prvi kut, ali Malenica je spreman na njegov udarac.

Nevistić u 52. minuti nije imao problema obraniti udarac Fiolića s dvadesetak metara.

Veliku šansu za pogodak gosti su imali u 56. minuti kada je Aliyu povratnom loptom uposlio Goričana, a njegov snažan udarac odlično brani Malenica.

Uslijedio je ubačaj iz kuta i još jedna šansa za Lokomotivu. Ponovno je Cokaj pronašao usamljenog Kulenovića, a njegov udarac s vrha peterca je s gol linije uspio izbaciti Bartolec.

Osijek je uzvratio u 62. minuti kada je Bočkaj iz kornera ubacio za Škorića čiji udarac glavom s desetak metara nije bio dovoljno precizan.

Dobar ubačaj Cokaja bilježimo i u 70. minuti kada je iz slobodnog udarca na drugoj stativi pronašao Soldu, a njegov udarac glavom odlazi preko gola.

Lokomotiva je u 72. minuti ostala s igračem manje kada je drugi žuti karton zbog oštrog prekršaja nad Žaperom na centru terena dobio Aliyu.

Dobru priliku u 75. minuti imao je Mierez kojeg je odlično proigrao Kleinheisler, ali s desetak metara poslao je loptu pokraj bliže stative.

Bočkaj je u 76. minuti grubim prekršajem zaustavio prodor Kačavende zbog čega su gosti tražili njegovo isključenje, no sudac Pajač zadovoljio se samo žutim kartonom. Opomenu je zbog prigovora zaradio i Soldo.

Činilo se da Osijek do preokreta dolazi u 83. minuti fantastičnim pogotkom Mihaela Žapera, njemu je loptu ostavio Nejašmić nakon čega se odlučio za udarac s dvadesetak metara kojim je uz pomoć grede svladao Nevistića. Nakon kratkog premišljanja sudac Pajač je pokazao na centar smatravši da je lopta prešla gol liniju, ali nakon pregleda snimke VAR je zaključio da lopta čitavim obujmom nije prošla crtu tako da gol nije priznat.

Bijelo-plavi do gola ipak dolaze u 87. minuti. Fiolić je ubacio s desne strane nakon čega je Mierez proslijedio loptu do Dakua koji ju je iz peterca poslao iza leđa Nevistića.

U sudačkoj nadoknadi Lokomotiva je ostala bez još jednog igrača nakon što je drugi žuti karton zbog neopreznog starta na vrataru Malenici dobio Cokaj.

Konačni rezultat je u 96. minuti postavio Ivan Fiolić koji je iskoristio nesporazum Vranjkovića i Solde te je potom svladao Nevistića.

Kolo se nastavlja od 20 sati na Poljudu kada će snage odmjeriti Hajduk i Istra 1961.