Osijek i Slaven Belupo ponovno remizirali u Gradskom vrtu

11.02.2023.,Osijek - 21. kolo Supersport HNL-a: Osijek - Slaven Belupo. Josip Spoljaric    Photo: Dubravka Petric/PIXSELL

Dubravka Petric / Pixsell

I drugi ovosezonski međusobni ogled Osijeka i Slaven Belupa u Gradskom vrtu nije ponudio pogotke. Bijelo-plavi i Farmaceuti su se ovaj put sastali u okviru 21. kola SuperSport HNL-a te su došli do petog odnosno osmog remija u aktualnoj sezoni.

Izabranici Renea Pomsa su tako zadržali treće mjesto ljestvice sa šest bodova prednosti ispred današnjeg suparnika koji je ujedno njihov prvi pratitelj.

Današnji dvoboj nije obilovao velikim brojem prilika, a izdvajaju se s obje strane po jedna. Domaćini su najbliže golu bili kada je udarac Caktaša uz pomoć stative obranio Čović dok je s druge strane Malenica s dvije odlične intervencije zaustavio Hoxhu.

Mierez je u 11. minuti okušao udarac sa 17 metara iskosa, a lopta je prohujala pored suprotne vratnice.

Deset minuta kasnije je iz slobodnog udarca sa skoro trideset metara udaljenosti gađao Lovrić, a lopta je prošla kraj bliže stative.

Taly je u 23. minuti uputio ubačaj s lijeve strane kojeg je Malenica morao odbiti iznad prečke.

Jurčević je u 38. minuti s lijeve strane ubacio za Miereza, a njegov pokušaj glavom s desetak metara nije bio dovoljno precizan.

Sudačka nadoknada prvog dijela ponudila je šansu za Farmaceute. Ispred Malenice se našao Crnac, ali na koncu nije uspio uputiti kvalitetni udarac pa je vratar Osijeka došao do lopte.

Najbolja prilika na utakmici uslijedila je u 54. minuti kada je s desetak metara pucao Caktaš, a Čović je refleksnom reakcijom uz pomoć stative sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Slaven je uzvratio u 63. minuti kada je Manaj nakon ubačaja s desne strane spustio loptu za Hoxhu, a njegova dva udarca iz blizine odličnim reakcijama brani Malenica.

U 72. minuti nakon nezgodnog doskoka igru je morao napustiti Lovrić, a umjesto njega je ušao kapetan domaćih Mile Škorić kojem je to bio prvi prvenstveni nastup nakon konca kolovoza prošle godine.

Nakon ubačaja Gržana u 75. minuti glavom je s vrha peterca pucao Mierez, a lopta je od bloka Solde otišla pokraj gola.

Mrežu Osijeka je u 81. minuti zatresao Bosec, ali gol nije priznat jer je asistent Hoxha prethodno bio u zaleđu.

Nakon ubačaja Miereza u 88. minuti udarac Škorića je blokirao Soldo, a potom je Čović nakon još jednog centaršuta argentinskog napadača obranio pokušaj Špoljarića.

U četvrtoj minuti nadoknade vidjeli smo veliku gužvu šesnaestercu gostiju u kojoj se naposljetku lopta odbila do mladog Živkovića, a on je s pet metara šutirao iznad prečke. Bila je to posljednja šansa da dođe do promjene rezultata.

Dvadeset i prvo kolo bit će zaključeno sutra kada se od 15 sati sastaju Šibenik i Lokomotiva dok će Rijeka od 17:10 ugostiti Goricu.