OSIJEK – HAJDUK 1:1! Gotova je utakmica, podjela bodova na Opus Areni

03.02.2024., Osijek - SuperSport HNL, 21. kolo, NK Osijek - HNK Hajduk. Photo: Borna jaksic/PIXSELL

Borna jaksic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka i Hajduka u subotu od 17:30 sati igraju derbi 21. kola SuperSport HNL-a na rasprodanoj Opus Areni. Hajduk u Osijek stiže nakon poraza od Rijeke kojim je izgubio vodeću poziciju na ljestvici i pao na drugo mjesto, dok se Osijek nalazi na četvrtom mjestu.

Sudac susreta je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline. Asistirat će mu Bojan Zobenica i Ivan Mihalj iz Velike Gorice i Toni Dadić iz Zagreba. Za VAR sustav zaduženi su Fran Jović i Ivan Vučković, obojica iz Zagreba. Delegat susreta bit će Davor Ivić iz Siska, a kontrolor suđenja Šime Vukić iz Rijeke. Jurica Jurjević brinut će se za sigurnost ispred HNS-a.

Utakmica je proglašena utakmicom visokog rizika te će policija, uz koordinativnu ulogu Stožera za osiguranje utakmica visokog rizika Ravnateljstva policije, poduzimati mjere i radnje iz svoje nadležnosti, poručili su iz policije.

U prva dva međusobna dvoboja u aktualnoj sezoni slavile se gostujuće momčadi. Prvo je Osijek s 2:0 pobijedio na Poljudu u listopadu prošle godine, a zatim je Hajduk uzvratio na Opus Areni početkom studenog u zaostaloj utakmici 3. kola SuperSport HNL-a. Bilo je 1:0.

Zbog tri žuta kartona u Hajdukovom kadru neće biti Emira Sahitija i Nike Sigura. Marko Livaja, Dario Melnjak, Ivan Perišić i Ferro su ozlijeđeni, a Ismael Diallo je u kadru Obale Bjelokosti koja nastupa na Afričkom kupu nacija. Očekuje se da će Josip Brekalo početi od prve minute i debitirati za Hajduk.

POČETNE POSTAVE:

Osijek: Malenica – Omerović, Duarte, Bralić, Jurišić – Prekodravac, Nejašmić, Cokaj – Bukvić, Mierez, Pušić

Hajduk: Lučić – Mikanović, Uremović, Šarlija, Moufi – Kalik, Krovinović – Pukštas, Kleinheisler, Brekalo – Kalinić

TIJEK SUSRETA:

90+4′ Gotova je utakmica, Osijek i Hajduk su podijelili bodove!

90+4′ Žuti karton za Pušića zbog faula nad Pukštasom

90+3′ Slobodni udarac za Osijek, prekršaj Moufija nad Guedesom. Ubacio je Lovrić, Mierez nakon gužve pokušava, točno Lučiću u ruke

90+2′ Nova izmjena kod Osijeka. Ulazi Brlek, iz igre izlazi Nejašmić

90′ Igrat će se četiri minute sudačke nadoknade

86′ Mierez je glavom pucao pored gola nakon ubačaja Guedesa.

84′ Benrahou izvodi korner, ponovno Mierez izbacuje.

83′ Kontra Benrahoua nakon kornera Osijeka, ubačaj prema Trajkovskom je u korner skrenuo Mierez

80′ Izlaskom Nikole Kalinića kapetansku vrpcu preuzeo je Zvonimir Šarlija

79′ Uremović je odgurnuo Miereza bez lopte i zaradio žuti karton.

76′ Žuti karton za Matkovića zbog prekršaja nad Mikanovićem

76′ Ulaze Benrahou i Trajkovski, izlaze Kalinić i Kleinheisler

74′ Nova zamjena kod Osijeka, Omerović izlazi, u igri je Guedes

72′ Izjednačenje u Osijeku! Lovrić je iz daljine okušao udarac, Lučić to brani, ali na odbijenu loptu natrčava Mierez i zabija za 1:1

71′ Lijepo je sada Kalinić petom dao za Pukštasa, ali njegov udarac odlazi malo pored gola

70′ Prva zamjena kod Hajduka. Izlazi Kalik, u igri je Odjidja-Ofoe

69′ Žuti karton za Bralića zbog faula nad Kalikom

65′ Mierez nije iskoristio veliku šansu nakon ubačaja Lovrića iz slobodnog udarca. Ipak, suđeno je zaleđe

59′ Trostruka izmjena kod Osijeka. Ulaze Lovrić, Marković i Jugović, izlaze Bukvićm Cokaj i Prekodravac

57′ Gol za Hajduk!! Brekalo je ubacio, Šarlija proslijedio za Krovinovića, koji ubacuje pred gol gdje je Pukštas, a pogodak postiže – Uremović!

56′ Žuti karton za Omerovića zbog prekršaja nad Kleinheislerom.

56′ Udarac iz kuta za Osijek, prvi na utakmici. Pušić je ubacio na prvu vratnicu, ali odbila je obrana Hajduka

51′ Ubačaj Pušića, tražio je Miereza, no hvata to Lučić

46′ Počelo je drugo poluvrijeme na Opus Areni, nema promjena

45′ Gotovo je prvo poluvrijeme

45′ Novi korner za Hajduk izborio je Moufi. Ponovno će ga izvesti Brekalo. Nakon ogromne gužve pred Malenicom, prvo je Kalinić pao, pa Kleinheisler pucao pored gola

34′ Odmah u sljedećem napadu – poveo je Osijek preko Miereza!

33′ Evo prilike za Hajduk. Brekalo je lijepo prošao, dao Kaliniću koji dodaje Moufiju. Njegov udarac ‘očešao’ je vratnicu

31′ Pukštas je ostao na travnjaku, sviran je slobodan udarac za Hajduk.

28′ Prvi žuti karton na susretu zaradio je Dino Mikanović

17′ Brekalo je lijepim proigravanjem pronašao Kalika, koji je u obećavajućoj poziciji pokušao kombinirati s Kalinićem, no obrana Osijeka je otklonila opasnost.

12′ Pokušaj Prekodravca glavom, hvata to Lučić

9′ Lučić je io nesiguran prilikom jednog ubačaja Osijeka iz slobodnog udarca. Na tren mu je ispala lopta, ali ju je uspio pokupiti.

7′ Zasada je mirno na Opus Areni, korner za Hajduk izvodi Josip Brekalo

1′ Počela je utakmica!

– U zapisniku je izostalo ime važnog igrača Hajduka – Mihaela Žapera. On će utakmicu protiv bivšeg kluba propustiti zbog povišene tjelesne temperature.

OZNAKE: Hajduk, Osijek, nhapp