HAJDUK-DINAM0 0:1 ‘Doktor’ Petković srušio Poljud! ‘Bili’ su sad na minus 7 od Rijeke

U kolosalnoj atmosferi punog Poljuda i uz spektakularnu koreografiju Torcide Dinamo je došao do velike pobjede i preskočio ‘Bile’ na tablici. Livaja se ozlijedio, Hajduk je zamrznut na minus 7 iza vodeće Rijeke

Bio je ovo iznimno važan derbi za obje momčadi, koje u borbi za naslovom zaostaju za vodećom Rijekom. Derbi su sudili njemački suci, prvi put u povijesti stranci su bili arbitri na ligaškom obračunu Hajduka i Dinama. Završilo je trijumfom Zagrepčana! Koji imaju dva boda više i utakmicu manje od ‘Bilih’.

UTAKMICU IZMEĐU HAJDUKA I DINAMA PRATITE UŽIVO:

KRAJ Dinamo je pobijedio na Poljudu golom Bruna Petkovića i preskočio Hajduk na tablici!

90′ +3 Bulat iz slobodnjaka, zamalo preko gola. Dinamo je sve bliže trobodu.

88′ Koja minuta i za Kulenovića, sad je on u Dinamovom napadu umjesto Hoxhe.

85′ Slobodnjak za ‘Bile’, lopta na glavi Filipa Krovinovića koji u padu, slijeva pogađa mrežu, ali – vanjski dio.

81′ Nevistić spašava Dinamo i skida zicer Nikoli Kaliniću!

78′ Odahnulo je 30.000 domaćih navijača: Moufi je povučen s travnjaka, ušao je Dajaku.

75′ Kod Dinama je izašao Baturina, a ušao Bulat – obojica sinovi bivših igrača Hajduka (!)

69′ Kakav zicer za Hajduk! Moufi s 5 metara promašuje 100 postotnu šansu za Splićane.

59′ Baturina je bio u odličnoj situaciji pred golom Hajduka, ali išao je na jedan lažnjak previše. Na drugoj strani Nevistić kroti udarac Kleinheislera.

56′ Mijenja još Karoglan: uzašli su Livaja i Sahiti, a u igri su sad Benrahou i Brekalo.

55′ Zamjene kod Dinama: izašli su Ademi i Kaneko, a ušli su Sučić i Špikić.

53′ Arber Hoxha ima šansu za 0:2, promašuje iz blizine slijeva. Opasno je živio Hajduk.

46′ Odmah je opasan Hajduk! Tuče Kleinheisler, gromovito, ali preko gola.

46′ Počelo je drugo poluvrijeme. Karoglan je napravio dvije izmjene: Nikola Kalinić i Hrgović ušli su umjesto Dialla i Pukštasa.

45’+4′ Kraj prvog poluvremena.
45’+3′
Stativa! Nova prilika za Dinamo! Petković u kontru, loptu dao Baturini. Njemu se lopta vratila u noge, pucao je s ruba šesnaesterca i pogodio stativu. Lopta se odbila Petkoviću, on gađa suprotne rašlje, ali Prpić blokira.
45’+2′
Hajduk je tražio penal jer je Ristovski samog sebe napucao u ruku, ali sudačka ekipa je to brzinski provjerila i dala signal da se igra dalje.
45’+1′ Prilika za Hajduk. Moufi je sjajno proigrao Livaju, koji je izbio sam pred Nevistića i prebacio ga, ali Bernauer stiže loptu i izbija je na crti.
45′ Tri minute nadoknade.
41′ Krovinović je nasrnuo na Hoxhu i dobio žuti karton.
40′ Pao je Livaja u šesnaestercu, ali Siebert nije reagirao.

38′ GOL! Petković je zabio gol. Primio je loptu na rubu šesnaesterca, okrenuo se i kroz noge Prpiću sa 16 metara pogodio kut.

36′
Kaneko je srušio Krovinovića u opasnom napadu i dobio je žuti karton. To mu je treći, neće moći igrati protiv Istre.
32′
Krovinović je ubacio iz slobodnog udarca s 35 metara, prohujala je lopta kroz kazneni prostor.
28′
Moufi je dobro probio desnu stranu i ubacio za Livaju, koji u skoku s Bernauerom glavom puca pokraj gola. Obje momčadi i dalje bez udarca u okvir.
24′
Baturina je dobio udarac u lice, rukom je išao Sigur, slobodan udarac za Dinamo na 30 metara od Kalinića.
19′ Ademi je ostao ležati u 16-ercu Hajduka nakon slobodnog udarca Dinama, sudac Siebert je prekinuo igru
12′ Dinamo je trenutačno s igračem manje, Petković je otišao po nove kopačke do klupe.
11′ Diallo je centrirao, Bernauer odbio loptu na glavu Pukštasa, ali on je pucao visoko preko gola.
10′
Prilika za Dinamo. Baturina dobro ubacio u sredinu iz kornera, Petković je bio sam, ali je loše zahvatio loptu glavom.
7′
Napeto s obje strane na početku. Bit će zanimljivo vidjeti kako će Pierre-Gabriel igrati s obzirom na žuti karton.
4′
Opasan ubačaj Baturine iz slobodnog udarca, ali ravno u ruke Kalinića.
2′
Pierre-Gabriel je srušio Sigura i njemački sudac mu je odmah pokazao žuti karton.
1′
Ubačaj Ristovskog na peterac, lak je to posao za Lovru Kalinića.
1′ Kreće susret na Poljudu s nekoliko minuta zakašnjenja.

Velimir Zajec prati susret Hajduka i Dinama. Photo: Sime Zelic/PIXSELL

SASTAVI:

HAJDUK: L. Kalinić – Moufi, Šarlija, Prpić, Diallo – Sigur, Pukštas, Krovinović – Kleinheisler, Sahiti, Livaja
DINAMO: Nevistić – Ristovski, Theophile, Bernauer, Pierre-Gabriel – Mišić, Ademi – Kaneko, Baturina, Hoxha – Petković

Klupa Hajduka: Lučić, Perišić, Kalik, Odjidja, N. Kalinić, Benrahou, Elez, Dajaku, Trajkovski, Hrgović, Brekalo, Ferro.
Klupa Dinama: Krkalić, Ogiwara, Rog, Živković, Kulenović, Brodić, Halilović, Sučić, Bulat, Perković, Vidović, Špikić.

Derbi će suditi Daniel Siebert iz Njemačke, pomagat će mu Jan Seidel i Rafael Foltyn. Četvrti sudac je Timo Gerah. U VAR sobi su Johann Pfeifer i Michael Emmer.

Utakmica visokog rizika: Dinamove pjesme na splitskoj rivi

Utakmici je prethodila nova akcija Boysa, preko zvučnika su pustili Dinamove pjesme koje su odzvanjale splitskom rivom. Policija je brzo otkrila “krivca” koji će odgovarati za remećenje javnog reda i mira.

Policija je derbi na Poljudu označila kao utakmicu visokog rizika, a nakon nekoliko godina BBB neće biti prebačeni u gradske autobose i tako transportirani do Poljuda, već će na stadion dolaziti vlastitim prijevozom u koloni pod policijskom pratnjom.

OZNAKE: nogomet, Hajduk, Dinamo, derbi