Nova pobjeda Mikaele Shiffrin, prvi slalomski bodovi za Leonu Popović

epa08093754 (L-R) Second placed Petra Vlhova of Slovakia,, winner Mikaela Shiffrin of the USA and third placed Michelle Gisin of Switzerland celebrate on the podium for the Women's Slalom race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Lienz, Austria, 29 Dezember 2019.  EPA/ANDREAS SCHAAD

EPA/ANDREAS SCHAAD

Najbolja svjetska skijašica Mikaela Shiffrin trijumfalno je okončala vikend u austrijskom Lienzu. Nakon subotnje pobjede u veleslalomu, Amerikanka je u nedjelju slavila i u slalomu, što joj je četvrta pobjeda ove sezone, a 64. u karijeri. Također, u kalendarskoj 2019. godini Shiffrin je upisala čak 13 pobjeda u Svjetskom kupu.

Slovakinja Petra Vlhova (+0,61) osvojila je drugo mjesto, dok je na trećoj poziciji završila Švicarka Michelle Gisin (+1,72).

Prve bodove u slalomu osvojila je 22-godišnja hrvatska skijašica Leona Popović. Ona je sa startnim brojem 69 izborila drugu vožnju i na kraju je završila na 26. mjestu (+5,87). To joj je peti puta u karijeri da je osvojila bodove u utrkama Svjetskog kupa. Najbolji rezultat ostvarila je u veljači 2017. u Crans-Montani, kada je bila 17. u kombinaciji.

Skijaška sezona nastavit će se na zagrebačkom Sljemenu, 4. siječnja je ženski slalom, a dan kasnije muška slalomska utrka.

7. Aline Danioth (ŠVI)           1:51,36 +2,47
 8. Mina Fürst Holtmann (NOR)     1:51,43 +2,54

5. Michelle Gisin (ŠVI)        279
 6. Mina Fürst Holtmann (NOR)   271