Nikola Moro i Dario Vizinger strijelci za svoje momčadi u Kup utakmicama

03.09.2020., Varazdin - Kvalifikacijska nogometna utakmica za odlazak na Europsko prvenstvo U21, Hrvatska - Grcka. Nikola Moro. Photo: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Hrvatski nogometaši Nikola Moro i Dario Vizinger bili su strijelci za svoje momčadi, moskovski Dinamo i Wolfsberger, u Kup utakmicama.

U skupini 11 ruskog Kupa Dinamo iz Moskve je gostovao u Rostošiju kod Orenburga, trenutačno najbolje ruske drugoligaške momčadi. Dinamo je pobijedio 3-0, s tim da je slomio suparnika u posljednjih deset minuta kada je zabio dva pogotka.

U 81. minuti je strijelac za tadašnjih 2-0 bio Nikola Moro, igrač koji je dan ranije dobio pretpoziv od strane hrvatskog izbornika Zlatka Dalića.

U skupini 11 bila je ovo druga pobjeda Dinama u isto toliko nastupa.

Strijelac je bio i Dario Vizinger čiji se Wolfsberger plasirao u četvrtfinale austrijskog Kupa nakon pobjede kod drugoligaša Lafnitza. Nakon 90 minuta bilo je 3-3, a nakon dodatnih trideset minuta 5-3 za prvoligaški sastav.

Vizinger je u 38. minuti pogodio za tadašnje izjednačenje na 2-2.