Nikola Jokić u pobjedi nad Detroitom imao više blokada nego koševa, Bojan Bogdanović zabio 14

Detroit Pistons forward Bojan Bogdanovic (44) drives past Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) in the second half of an NBA basketball game Sunday, Jan. 7, 2024, in Denver. (AP Photo/David Zalubowski)

AP Photo/David Zalubowski

Detroit se na gostovanju kod aktualnog prvaka Denvera držao do tri minute prije kraja prvog poluvremena, Pistonsi su u tom momentu vodili s 54-53. Ipak, iako je Nikola Jokić ostao na samo četiri koša (2/3) Nuggetsi su na kraju treće četvrtine već imali velikih 108-85 a završilo je 131-114. Denver je sada s omjerom 26-12 drugi na zapadu dok je za Pistonse ovo bio 18 gostujući poraz u nizu, ukupno su na 3-33 omjeru.

Jamal Murray je s 37 koševa (14/24) predvodio Nuggetse, Jokić je vrlo malo šutirao ali je za 24 minute u igri skupio 16 asistencija, sedam skokova i pet blokada, Michael Porter Jr (7/12) i Kentavious Caldwell-Pope (6/10) su zabili po 18.

Za Detroit Cade Cunningham se ozlijedio u drugoj četvrtini i ostao na tri koša (1/6), Jalen Duren je imao 20 koševa (8/12), pet skokova i četiri asistencije, Bojan Bogdanović je zabio 14 koševa (6/12) uz po tri ukradene i izgubljene lopte te po jedan skok i asistenciju.