Nikola Jokić sezonu otvorio triple-doubleom protiv Lakersa, Phoenix pobijedio Golden State

Oct 24, 2023; Denver, Colorado, USA; Denver Nuggets players and team personnel pose for a picture as their NBA Championship banner is lifted into the rafters before the game against the Los Angeles Lakers at Ball Arena. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports Photo: Isaiah J. Downing/REUTERS

Isaiah J. Downing/REUTERS

Nova sezona NBA lige otvorena je 119-107 pobjedom aktualnih prvaka Denver Nuggetsa nad LA Lakersima,  finalistima Zapadne konferencije. Prošlosezonski MVP finalne serije Nikola Jokić nastavio je točno tamo gdje je stao, 106. triple-double učinkom karijere povukao je Nuggetse do pobjede kojom su uveličali dodjelu prstena namijenjenih prvacima.

Denver se već na početku druge četvrtine odvojio na velikih 40-22, Lakersi su se početkom zadnjeg perioda približili na 87-84 ali Nuggetsi su se brzo opet odvojili na 101-90 i prelomili utakmicu na svoju stranu.

Jokić je upisao 29 koševa (12/22), 13 skokova i 11 asistencija, sjajni su bili i Jamal Murray s 21 košem (8/13) i šest asistencija i Kentavious Caldwell-Pope s 20 koševa (8/12). Za Lakerse LeBron James  je imao 21 koš (10/16), osam skokova i pet asistencija, Taurean Prince 18 koševa (6/8) a Anthony Davis 17 (6/17), osam skokova i četiri asistencije uz dodatak da je u drugom poluvremenu uz šut 0/6 ostao bez ijednog koša.

U drugoj utakmici prve večeri nove sezone Phoenix je u gostima s 108-104 pobijedio Golden State za kojeg je Dario Šarić u 20 minuta igre upisao sedam koševa (3/11) i sedam skokova. Phoenix je na poluvremenu imao vodstvo 61-46 da bi Warriorsi u sedam minuta serijom 27-5 došli u prednost 73-66. Zadnjih 12 minuta Phoenix je dobio s 28-18, Warriorsi su u tom periodu šutirali 6/20, ukupno su za tricu imali 10/43. Devin Booker je s 32 koša (13/21), šest skokova i osam asistencija predvodio Phoenix, Kevin Durant je imao 18 koševa (7/22) i deset skokova a Jusuf Nurkić 14 koševa (5/8) i 14 skokova. Za Warriorse Stephen Curry 27 koševa (8/20), Klay Thompson 15 (6/18) i sedam skokova, Chris Paul 14 koševa (4/15) i devet asistencija.