Nije bilo dosadno: Dva gola i tri isključenja u sudačkoj nadoknadi utakmice talijanske Serie C

screenshot

Turris je u ponedjeljak navečer u sklopu osmog kola Skupine C talijanske Serie C u gostima pobijedio Potenzu s 3-2, ali to vam, čak i ako spadate u one ne baš malobrojne koji tijekom reprezentativnih stanki prate niže lige, samo po sebi vjerojatno nije baš zanimljivo. Međutim, utakmica je bila vrlo zanimljiva, točnije – završnica je bila toliko zanimljiva da ju vrijedi istaknuti.

Prije svega, malo osnova: Turris je klub iz Torre del Greca, grada s 85 tisuća stanovnika smještenog na moru podno Vezuva. Potenza je smjerštena 140 kilometara istočno od Torre del Greca a grad broji 67 tisuća stanovnika. Oba su kluba u utakmicu ušla s deset bodova, na diobi 11. mjesta s tim da je Turris, nakon ulaska u sezonu s tri pobjede i jednim remijem, poražen u zadnja tri ogleda.

Prvo poluvrijeme nije potvrdilo lošu formu Turrisa koji je poveo s 2-0: 34-godišnji kapetan Luca Giannone zabio je za vodstvo a onda malo kasnije odlično asistirao, ne nosi čovjek bez veze desetku na dresu, za Gianlucu D’Auriju.

Sve zašto pišemo ovaj tekst dogodilo se u drugom poluvremenu, točnije – u sudačkoj nadoknadi drugog dijela. Andrea Di Grazia je ušao na poluvremenu i zabio u 51. minuti za 1-2 a onda u petoj minuti nadoknade, od šest koliko je sudac pokazao, fantastično zabio iz slobodnog udarca sa nešto više od 20 metara udaljenosti. Očito ni ovaj momak ne nosi slučajno desetku na dresu. Slobodnom udarcu je prethodio prekršaj Antonija Matere za koji je dobio žuti karton, bio mu je to drugi, pa je Turris u istoj minuti ostao s igračem manje i primio gol.

I onda, vrhunac drame. Čim su krenuli s centra, gosti su zaradili slobodni udarac na nekih 35 metara od gola, s lijeve strane. Zadnji vezni Daniele Franco, kojemu je ovo četvrta asistencija sezone, ubacio je a 20-godišnji stoper Alessio Maestrelli, koji je ušao u 64. minuti a prethodno ove sezone odigrao tek 20 minuta u lokalnom derbiju protiv obližnjeg Sorrenta, glavom zabio za 3-2. Inače, Maestrelli dolazi iz nogometne obitelji, djed mu je Tommaso Maestrelli, osvajač Scudetta s Lazijem u sezoni 73/74 a stric Marco Materazzi, kojeg ne treba dodatno predstavljati.

Naravno da ovakva završnica utakmica nije mogla završiti bez povišenih tenzija, igrači Turrisa slavili su ispod gostujuće tribine i tamo se zagužvalo pa su crvene kartone zaradili 35-godišnji veznjak Potenze Pasquale Schiattarella koji je bio utrčao s klupe i asistent za treći gol Franco, pa su gosti utakmicu završili sa samo devet igrača.