NBA Zubac zabio ključne koševa u pobjedi nad Denverom, Bogdanović 12 koševa za 12 minuta

Los Angeles Clippers guard James Harden, center, celebrates with center Ivica Zubac, left, after scoring as Denver Nuggets center Nikola Jokic reacts to getting a foul called against him during the second half of an NBA basketball game Thursday, April 4, 2024, in Los Angeles. (AP Photo/Mark J. Terrill)

AP Photo/Mark J. Terrill

LA Clippersi su pobijedili Denver i napravili veliki korak prema osiguravanju četvrtog mjesta na zapadu pred početak doigravanja a Ivica Zubac je odigrao odličnu utakmicu i postigao vrlo važne koševa protiv Denvera i Nikole Jokića koji je ostvario triple-double učinak. Denver je u prvoj četvrtini vodio s 25-8 međutim Clippersi su, iako bez Kawhija Leonarda, relativno brzo istopili tu prednost, već do kraja prvog poluvremena su izjednačili a sredinom treće četvrtine poveli s 13 koševa razlike. Veliku ulogu u odluci o pobjedniku odigrao je Ivica Zubac koji je ukupno imao 14 koševa (4/11) i 15 skokova. Prvo je zakucao za 98-92, zatim je zabio dva bacanja za 100-97 a onda još dva za 102-97 na 68 sekundi prije kraja. Jokić je tricom smanjio razliku na 102-100 međutim u zadnjih 55 sekundi nije pao nijedan koš.

Od Zubca više su koševa zabili Paul George s 28 (10/21) i James Harden s 20 (6/23, osam asistencija) dok je za Denver Jokić bio na 36 koševa (14/24), 17 skokova i deset asistencija. Clippersi s omjerom 48-28 na četvrtom mjestu zapada imaju dvije pobjede više od Dallasa, Denver je sada na 53-24, ima poraz više od vodeće Minnesote.

I New York je došao do važne pobjede u borbi za četvrto mjesto, ali na istočnoj strani. Knicksi su pobijedili Sacramento s 120-109 i s omjerom 45-31 se izjednačili s Orlandom na četvrtoj poziciji. Kingsi su vodili s 46-25 nakon četiri minute druge četvrtine, međutim nije im to bilo dovoljno, Knicksi su krajem treće četvrtine izjednačili a onda krajem utakmice poveli s 16 razlike. Jalen Brunson je uz 35 koševa i šut 12/20 podijelio 11 asistencija, Josh Hart je imao 31 koš (14/19) uz devet skokova i osam asistencija a Bojan Bogdanović je igrao tek 12 minuta i upisao 12 koševa (3/4 za dva, 2/3 za tri). Za Sacramento De’Aaron Fox 29 koševa (11/26), Domantas Sabonis 17 (7/13).