NBA Zubac odličan u pobjedi nad Phoenixom, Bogdanović nevidljiv u Chicagu, Šamanić rekordan protiv Denvera

Denver Nuggets guard Jamal Murray, left, and Utah Jazz forward Luka Samanic (19) battle for the ball during the first half of an NBA basketball game Tuesday, April 9, 2024, in Salt Lake City. (AP Photo/Rick Bowmer)

AP Photo/Rick Bowmer

New York je uzvratio Chicagu za poraz u petak, u gostima pobijedio s 128-117 i zahvaljujući porazu Orlanda od Houstona na tri utakmice prije kraja regularnog dijela sezone ostao sam na trećem mjestu istoka s omjerom 47-32. Trener Knicksa Tom Thibodeau dobio je utakmicu rotirajući tek osam igrača: prvu petorku, dva igrača s klupe, dok je osmi, Bojan Bogdanović, na parketu proveo tek devet minuta i u tom periodu imao tri koša (0/2 za dva, 1/2 za tri), po jedan skok, asistenciju i izgubljenu loptu. Knickse je predvodio Jalen Brunson koji je deseti puta ove sezone bio na 40+ koševa, zabio je 45 (7/12 za tri) uz osam asistencija. Za Bullse DeMar DeRozan je imao 34 koša (12/22), Nikola Vučević 26 (12/16).

Utah je protiv Denvera upisala 13. poraz za redom a Luka Šamanić se našao u prvoj petorci zahvaljujući činjenici da nijedan igrač iz standardne prve postave Jazza nije igrao. Aktualni prvaci pobijedili su s 111-95, Nikola Jokić je bio na 28 koševa (12/20), 13 skokova, sedam asistencija i tri ukradene lopte dok je na drugoj strani Šamanić igrao 35 minuta i upisao rekord sezone od 15 koševa (5/12 za dva, 1/3 za tri), deset skokova i tri asistencije.

LA Clippersi su 105-92 gostujućom pobjedom nad Phoenixom praktički osigurali četvrto mjesto na zapadu, s omjerom 51-28 imaju dvije pobjede više i dva poraza manje od Dallasa. Ivica Zubac odigrao je odličnu utakmicu, za 28 minuta imao je 17 koševa (8/13), 13 skokova i po dvije asistencije i blokade, te tri izgubljene lopte. Paul George s 23 koša (7/15) i Russel Westbrook s 16 koševa (7/17) i po 15 skokova i asistencija predvodili su Clipperse, kod Sunsa koji su sedmi s 46-33 i bore se za direktan ulazak u doigravanje Kevin Durant je imao 21 koš (8/22) dok je Devin Booker uz šut 1/11 zabio 12.