NBA PLAY-IN Embiid i Batum odveli Philadelphiju u doigravanje, Miamiju protiv Chicaga još jedna šansa

Miami Heat's Delon Wright, center right, reaches for the ball against Philadelphia 76ers' Cameron Payne, left, during the second half of an NBA basketball play-in tournament game, Wednesday, April 17, 2024, in Philadelphia. The 76ers won 105-104.(AP Photo/Chris Szagola)

AP Photo/Chris Szagola

U noći sa srijede na četvrtak odigrane su utakmice play-in turnira Istočne konferencije u kojima su obje domaće, boljeplasirane momčad pobijedile i prošle dalje: Philadelphia je s 105-104 u ogledu sedme i osme momčadi pobijedila Miami i ušla u doigravanje gdje će ići na New York, dok je devetoplasirani Chicago s 131-116 pobijedio Atlantu i osigurao utakmicu protiv Miamija koja će dati protivnika Bostonu u prvom krugu play-offa.

Miami je u Philadelphiji bio u vodstvu kroz drugu i treću četvrtinu, krajem prvog poluvremena imao je 51-37 ali Sixersi su na kraju došli do pobjede zahvaljujući Joelu Embiidu i „neočekivanom junaku“ Nicolasu Batumu koji su i u zadnjoj četvrtini ali i kroz cijelu utakmicu bili najbolji kod domaćih. Utakmica je završena s košem razlike međutim Miami nije na kraju imao priliku za pobjedu, u zadnjih osam sekundi ušlo se s 105-100, Tyler Herro je bacanjem a onda i tricom na dvije sekunde prije kraja postavio konačnih 105-104.

Joel Embiid imao je 23 koša (6/17), 15 skokova i pet asistencija a Nicolas Batum 20 koševa (7/12) i pet skokova za Philadelphiju, kod Miamija najefikasniji su bili Herro s 25 koševa (9/27) i devet asistencija, Jimmy Butler se nakon ozljede koljena u prvoj četvrtini dovukao do 19 koševa (5/18) i po pet asistencija i ukradenih lopti.

Miami će još jednu šansu za doigravanje imati protiv Chicaga koji je bio bolji od Atlante. Coby White je najboljem mogućem trenutku za Bullse odigrao utakmicu sezone, zabio 42 (15/21) uz devet skokova i šest asistencija, pritom igrao na način da mu svaka akcija može ići u „highlightse“. Nikola Vučević zabio je 24 (11/21) uz 12 skokova, DeMar DeRozan 22 koša (10/19) i devet asistencija.