NBA: Bogdanović zabio 18 za pobjedu Utaha, Zubac upisao još jedan double-double

epa08099157 Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic of Croatia (L) drives on Chicago Bulls center Wendell Carter Jr. (R) during the NBA game between the Utah Jazz and the Chicago Bulls at the United Center in Chicago, Illinois, USA, 02 January 2020.  EPA/TANNEN MAURY SHUTTERSTOCK OUT

EPA/TANNEN MAURY

Hrvatski košarkaši Bojan Bogdanović i Ivica Zubac imali su dobar učinak u pobjedama svojih momčadi, Bogdanović je zabio 18 koševa za pobjedu Utaha nad Brooklyn Netse, a Zubac upisao double-double u slavlju LA Clippersa nad Cleveland Cavaliersima.

Utah Jazz je sa 118-107 nadigrao u gostima domaće Brooklyn Netse, a do desete uzastopne pobjede momčad iz Salt Lake Cityja je predvodio Joe Ingles sa 27 koševa. Bogdanović je do učinka od 18 koševa došao u 32 minute na terenu i to uz šut iz igre 8/16, trice 2/7, a tome je dodao i dva skoka i jednu ukradenu loptu.

Najbolji strijelac utakmice i Brooklyna bio je Kyrie Irving koji je zabio 32 koša uz 11 asistencija, dok je Spencer Dinwiddie dodao 17 koševa.

Los Angeles Clippersi su sa 128-103 svladali gostujuće Cleveland Cavalierse, a najzlasužmniji za to bio je Kawhi Leonard koji je zabio 43 koša. Zubac je bio solidan, upisao je svoj šesti double-double sa 12 koševa (šut iz igre 6/8) i deset skokova, pridodavši tome dvije asistencije i četiri bloka u 25 minuta provedenih na terenu.

Lou Williams je dodao 24 koša za Clipperse, a kod Clevelanda najbolji je bio Collin Sexton sa 25 ubačaja. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cavalierse.

Milwaukee Bucks su sa 128-102 pobijedili New York Knickse, a Giannis Antetokounmpo je za samo 21 minutu ubacio 37 koševa za pobjedu domaće momčadi uz devet skokova i četiri asistencije. Dragan Bender je odigrao 21 minutu za Milwaukee bez pogodaka (šut iz igre 0/3), ali je upisao sedam skokova, dvije asistencije, jedan blok i jednu ukradenu loptu.

Kod Knicksa najbolji je bio Julius Randle koji je utakmicu završio sa 25 koševa i 15 skokova.

Na teren je sinoć istrčao i Dario Šimić koji se nije proslavio u porazu Phoenix Sunsa od Atlanta Hawksa koji su kod kuće slavili sa 123-110.

Trae Young je predvodio Atlantu sa 36 poena, dok je Devin Booker bio najbolji pojedinac Phoenixa sa 39 koševa i sedam skokova. Šarić je odigrao 19 minuta i zabio četiri koša sa šutom iz igre 1/4 uz jedan skok, dvije asistencije i jednom ukradenom loptom.

U preostale dvije utakmice igrane sinoć Memphis Grizzlies su sa kod kuće 121-110 nadigrali Houston Rocketse, kojima nije pomogao ni James Harden sa 41 košem, dok su Dallas Mavericks sa 124-97 bili bolji od Golden State Warriorsa.