NBA Bogdanović tricom odveo Indianu do pobjede

14.09.2018., SD Gradski vrt, Osijek - 3. krug kvalifikacija za kosarkaski Svjetski kup, Hrvatska - Litva. Bojan Bogdanovic.

Bojan Bogdanović ubacio je 15 koševa uz pet skokova i pogodio odlučujuću tricu u salvlju Indiane 109-104 na gostovanju kod Phoenixa.

Hrvatski košarkaš je na 30 sekundi prije završetka dvoboja, pri rezultatu 104-104, pogodio tricu, a u sljedećem napadu domaće momčadi ugrabio skok nakon promašene trice Devina Bookera, te tako pomogao Pacersima da dođu do druge uzastopne pobjede na turneji po Zapadu. Najbolji igrač Indiane u Phoenixu bio je Domantas Sabonis sa 21 košem i 16 skokova, a 21 koš ubacio je i Doug McDermott.

Mario Hezonja je bio u početnoj postavi New Yorka na gostovanju u Detroitu, gdje je njegova momčad poražena sa 115-108, a Dubrovčanin je za 16 minuta na parketu ubacio pet koševa uz po jedan skok, asistenciju i osvojenu loptu.

U derbiju večeri Denver je pred svojim navijačima s uvjerljivih 117-85 nadigrao Los Angeles Lakerse. Za pobjednike su po 20 koševa ubacili Jamal Murray, Paul Millsap i Malik Beasley, a Nuggetsi su uspjeli limitirati LeBrona Jamesa na samo 14 poena za koje je prva zvijezda Lakersa potrošila 15 pokušaja uz šut za tricu 0/4.

Ivica Zubac je za 7 i pol minuta u igri promašio dva šuta te imao dva skoka i jednu blokadu.