NBA: Blazersi svladali Lakerse, Magic bolji od Bucksa

epaselect epa08596672 Los Angeles Lakers forward LeBron James (L) in action against Denver Nuggets forward Keita Bates-Diop (R) during the second half of the NBA basketball game between the Denver Nuggets and the Los Angeles Lakers at the ESPN Wide World of Sports Complex in Kissimmee, Florida, USA, 10 August 2020.  EPA/ERIK S. LESSER  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/ERIK S. LESSER

Portland Trail Blazersi, koji su nastup u NBA doigravanju izborili tek kroz “play in”, u prvom su susretu prvog kruga u Orlandu nadigrali prve nositelje Zapadne konferencije Los Angeles Lakerse sa 100-93 i tako poveli sa 1-0 u seriji koja se igea na četiri pobjede.

Blazersi su do pobjede stigli na svoj karakterističan način, pogađajući trice u samoj završnici dvoboja kojima su zaostatak 81-87 serijom 19-6 u posljendjih sedam minuta pretvorili u pobjedu 100-93. CJ McCollum i Damian Lillard su tricama prvo poravnali na 87-87, da bi Lillard i Carmelo Anthony s nove dvije trice odveli Blazerse do prednosti 95-89 dvije i pol minute prije kraja. Kada je i Gary Trent ubacio tricu za 98-93 1:15 minuta prije isteka vremena postalo je jasno kako za Lakerse više nema povratka.

Lillard je susret okončao sa 34 koša, McCollum je dodao 21, a ponovno je sjajan pod obručima bio i Jusuf Nurkić sa 16 poena i 15 skokova. Kod pobjednika je zaigrao i hrvatski košarkaš Mario Hezonja koji je za 11:47 minuta provedenih na terenu ubacio dva koša (šut za tricu 0-2, slobodna bacanja 2-2) uz dva skoka, dvije asistencije i jednu osvojenu loptu.

Lakersima nije pomogao niti još jedno odlično izdanje LeBrona Jamesa koji je ostvario “triple-double” sa 23 ubačaja, 17 skokova i 16 asistencija, kao niti 28 poena i 11 skokova Anthonyja Davisa, ali uz vrlo loš šut iz igre od 8-24. Usto, i James i Davis su u prijelomnim trenucima promašili po dva slobodna bacanja.

I osma momčad Istoka Orlando Magic je svladala sastav s najboljim omjerom u ligi uoči doigravanja Milwaukee Buckse sa 122-110. Orlando je preuzeo kontrolu rezultata sredinom prve četvrtine i više niti u jednom trenutku nije ispuštao vodstvo iz ruku. Milwaukee se nekoliko puta uspio približiti, na 69-68 u trećoj, odnosno 99-93 u četvrtoj četvrtini, no tada bi se uvijek našao netko od igrača Magica koji bi dalekometnim šutom otklonio mogućnost preokreta.

Kod pobjednika je briljirao crnogorski centar Niola Vučević sa 35 koševa i 14 skokova uz čak pet pogođenih trica, izvrsne role imali su i igrači s klupe Terrence Ross sa 18 ubačaja i D.J. Augustin sa po 11 poena i asistencija, dok su po 15 pogodaka ubacili Markelle Fultz i Gary Clark. Giannis Antetokounmpo je sa 31 košem, 17 skokova i 7 asistencija bio najbolji u sastavu Bucksa, no ostali ključni igrači te momčadi bili su daleko ispod svoje ovosezonske razine, Eric Bledsoe ubacio je 15, Khris Middleton 14, Wesley Matthews 10, a Brook Lopez samo pet poena.

Houston Rocketsi su se i bez Russella Westbrooka lako obračunali s Oklahoma City Thunderom svladavši ga sa 123-108. Na krilima Jamesa Hardena, koji je dvoboj okončao sa 37 pogodaka i 11 skokova Rocketsi su vodili praktički od početka do kraja, a pred kraj treće četvrtine bilo je i najvećih 23 razlike (101-78). Westbrookov izostanak odlično su nadomjestili Jeff Green sa 22 i Eric Gordon sa 21 ubačajem. Kod Thundera najefikasniji je bio Danilo Gallinari sa 29 koševa, dok je Chris Paul ostao nadomak “triple-dublea” sa 20 poena, 10 skokova i 9 asistencija, ali većinu toga postigao je kada je utakmica već bila odlučena.

Miami Heat poveo je protiv Indiana Pacersa 113-101 pobjedom do koje je stigao odličnom igrom u posljednjoj četvrtini koju je dobio sa 32-21. Sastav s Floride predvodili su Jimmy Butler sa 28 i Goran Dragić sa 24 ubačaja, dok je Bam Adebayo dodao 17 poena i 10 skokova. U redovima Pacersa po 22 ubačaja postifli su T.J. Warren i Malcolm Brogdon, a Brogdon je ostvario i 10 asistencija.

REZULTATI (u drugi krug plasirat će se momčadi koje prve ostvare četiri pobjede),