Napadač Burnleya igrao s puknutim križnim ligamentima i asistirao za pobjedu u 86. minuti

Soccer Football - Premier League - Watford v Burnley - Vicarage Road, Watford, Britain - April 30, 2022 Burnley's Matej Vydra in action with Watford's Christian Kabasele REUTERS/David Klein EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club /league/player publications.  Please contact your account representative for further details.

REUTERS/David Klein

Engleski premierligaš Burnley zadnjeg je dana travnja igrao u gostima kod Watforda vrlo bitnu utakmicu u borbi za ostanak u ligi. Watford je rano poveo s 1-0 a gosti iz Burnleya su izjednačili golom Corka u 83. a na kraju i pobijedili pogotkom Brownhilla na asistenciju Mateja Vydre u 86. minuti.

Vydra je bio u prvom sastavu a iz igre je izašao u drugoj minuti sudačke nadoknade kada ga je zamijenio Dale Stephens. To ne bi bila posebna vijest da naknadni pregled bolnog Vydrinog koljena nije pokazao da je ovaj 30-godišnji češki napadač veći dio utakmice igrao unatoč pokidanim prednjim križnim ligamentima.

„Nikad nisam čuo za ovakav slučaj“, rekao je Ben Dinnery, ekspert za ozljede, autor web-stranice Premier Injuries na kojoj prati sve ozljede igrača engleskog Premiershipa. „Bilo je situacija u kojima igrač, kojemu kasnije testiranje pokaže puknuće križnih ligamenata, želi nastaviti s igrom, ali već nakon minutu ili dvije igrače shvate da ne mogu igrati uz toliku bol i nestabilnost koljena“.

Češki napadač se ozlijedio nakon pola sata igre, ali nakon ukazivanja pomoći nastavio je igrati. „Adrenalin tu igra veliku ulogu, uz važnost utakmice i želju da se pomogne klubu igrači u teoriji mogu prevladati tu bol. Zapravo, to je do sada bila teorija, a sada smo to i vidjeli“, dodaje Dinnery. „Na sreću, Vydrina ozljeda se kroz igru nije pogoršala, a mogla se zaista puno pogoršati“.

Ovog ljeta Vydri ističe ugovor s Burnleyom, ali nakon ove situacije u kojoj je zbog kluba riskirao svoje zdravlje i nogometnu karijeru navijači Claretsa traže od uprave da svakako produže ugovor s njim.

Vydra je zabio sedam golova u 44 puta nastupa za reprezentaciju Češke a u Burnley je za 12.2 milijuna eura stigao iz Derbyja 2018. godine nakon što je s 21 golom bio najbolji strijelac Championshipa.