Nagradu za gol tjedna dobiva Issahaku Fatawu iz Gane, U-23 selekciji Alžira zabio je s centra

Yaound©, Cameroon, January, 10, 2022: Abdul Fatawu Issahaku of Ghana during Ghana vs Morocco- Africa Cup of Nations at Ahmadou Ahidjo Stadium. Kim Price/CSM.(Credit Image: © Ulrik Pedersen/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images)

Ulrik Pedersen/CSM via ZUMA Wire

Issahaku Fatawu je igrač za kojeg ste eventualno čuli ako simpatizirate lisabonski Sporting, radi se o talentiranom 19-godišnjem desnom krilu koji je u Portugal stigao u travnju prošle godine iz ganskog kluba Steadfast za 1.2 milijuna eura a kojeg Transfermarkt procjenjuje na 3 milijuna. U Sportingu očito vjeruju da su doveli kapitalca, u ugovor su ugradili klauzulu o minimalnoj odšteti od, ni manje ni više, 60 milijuna eura. Fatawu na seniorskoj razini tek skuplja neke ozbiljnije minute, u Ligi Portugal skupio je 80 minuta u pet utakmica a u 5-0 pobjedi nad Bragom upisao je asistenciju dok je u Ligi prvaka u dvije utakmice skupio 87 minuta – 68 u 0-2 porazu od Marseillea i 19 u 1-1 remiju protiv Tottenhama.

Ipak, Fatawu je u subotu, barem nakratko, postao zvijezda nakon što se proširio video njegovog pogotka za U-23 reprezentaciju Gane protiv Alžira. Nakon što je igrač Istre Monsef Bakrar u 77. minuti propustio realizirati jedanaesterac, četiri minute kasnije junak ovog teksta zabio je gol s centra – vidio je istrčalog suparničkog vratara i s 50 metara ga majstorski lobao. Zanimljivo, prije nešto više od dva tjedna njegov suigrač iz Sportinga Pedro Goncalves postigao je vrlo sličan gol protiv Arsenala u Europa ligi.

Ipak, Fatawuov gol nije bio pobjednički, napadač Levantea Chemseddine Bekkouche u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio je za 1-1, rezultat s kojim se ulazi u uzvrat koji se igra u utorak. Ukupni pobjednik ovog dvoboja, uz još sedam reprezentacija, plasirat će se na završni turnir koji će se igrati u Maroku u lipnju ove godine.

Fatawu inače ima već 14 nastupa za seniorsku reprezentaciju Gane, bio je i na nedavnom SP u Katru gdje je odigrao simboličnu jednu minutu u 2-0 porazu od Urugvaja.