Na atletskom prvenstvu gluhih osoba Laura Štefanac i Viktor Barešić zlatni

09.08.2020., Zagreb, SRC Mladost - Prvenstvo Hrvatske u atletici. Bacanje koplja, zene. Laura StefanacrIgor Kralj/PIXSELL

Laura StefanacrIgor Kralj/PIXSELL

Na Europskom prvenstvu u atletici u poljskom Szczecinu hrvatski sportaši su osvojili dvije zlatne i jednu brončanu medalju.

Laura Štefanac osvojila je zlato u disciplini bacanja koplja, a mladi Viktor Barešić iz Novske osvojio je zlato u bacanju kugle u kategoriji U20, te brončanu medalju u disku.

Štefanac,  25-godišnja atletičarka Kvarnera obranila je europsko zlato u bacanju koplja hicem od 47.00 metara, čime je za 72 centimetra nadmašila sedam godina star rekord europskih prvenstava Bugarkinje.

Mia Nekić je zauzela četvrto mjesto u bacanju diska i peto mjesto u bacanju kugle, dok se Jakob Ivan Košak istaknuo plasmanom na 10. mjesto u disciplini trčanja na 100 metara, a bio je 11. na 200 metara.