MONOPOLI – TARANTO Gol tjedna stiže iz Italije, stoper talijanskog trećeligaša zabio s centra

screenshot

Potez za rubriku „gol tjedna“ dolazi nam iz Italije, tamošnje treće lige, točnije –  Skupine C Serie C. Talijanska treća lige podijeljena je u tri skupine, naravno po zemljopisnim okvirima. U Skupini C natječu se klubovi sa juga a u nedjelju su, između ostalih Monopoli i Taranto igrali utakmicu u kojoj su bodovi bili vrlo važni za obje momčadi. Monopoli se bori za ostanak, trenutno je 17., u zoni koja vodi u doigravanje za ostanak, dva mjesta ispod mjesta koje donosi siguran ostanak u ligi, dok se Taranto bori za drugu ligu, peti je i nalazi se na poziciji koja ih vodi u doigravanje za promociju.

U zadnjih se deset minuta utakmice ušlo s 1-1, rezultatom koji je nešto više ipak odgovarao gostima da bi u 83. minuti stoper Cristian Riggio (27) u 23. utakmici sezone postigao svoj prvi gol. I to kakav – vidio je da je vratar Monopolija Ludovico Gelmi (22) koji je dvije minute ranije spasio čisti gol u situaciji kad je suparnički napadač s njim išao jedan na jedan, malo predaleko od svojih vratiju i s centra iz prve opalio prema golu, prebacio golmana i zabio za 2-1, kasnije će se pokazati, konačni rezultat. „Incredibile gol“ vikao je u mikrofon komentator utakmice a Riggio je, htio-ne htio, morao proslaviti ovaj pogodak iako je od siječnja 2021. do siječnja 2022. bio igrač Monopolija, kluba kojega je sada možda dodatno pogurao prema teškim kvalifikacijama za ostanak.