Mikaela Shiffrin najbolja u Lienzu, Zrinka Ljutić osvojila 10. mjesto

epa11033789 Mikaela Shiffrin of US in action in the Women's Super G race at the FIS Alpine Skiing World Cup in Val d'Isere, France, 17 December 2023.  EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

Amerikanka Mikaela Shiffrin pobjednica je veleslaloma Svjetskog kupa skijašica u Lienzu, ostvarivši 92. pobjedu u karijeri, dok je hrvatska skijašica Zrinka Ljutić zauzela 10. mjesto.

Amerikanka, koja je bila najbrža i u prvoj vožnji, ostvarila je četvrtu pobjedu sezone, te 92. u karijeri, pri čemu 22. u veleslalomu.

Shiffrin je slavila s rezultatom 2:05.98 sa 38 stotinki sekunde ispred Talijanke Federice Brignone, dok je treće mjesto zauzela Šveđanka Sara Hector sa 45 stotinki sekunde. Norvežanka Ragnhild Mowinckel, koja je bila treća nakon prve vožnje, pokvarila je plasman drugim nastupom zauzevši ukupno 13. poziciju.

Hrvatska skijašica Zrinka Ljutić je zauzela 10. mjesto sa 1.52 sekunde zaostatka. Ljutić je nakon prve vožnje držala 15. mjesto, no odličnim drugim nastupom popravila je plasman za pet stepenica. Ovo joj je drugi najbolji rezultat karijere u veleslalomu, a bolja je bila samo početkom prosinca, kada je u Tremblantu završila sedma.

U današnjoj utrci trebala je nastupiti i Leona Popović koja, međutim, nije startala.

Shiffrin vodi u ukupnom poretku Svjetskog kupa sa 800 bodova, druga je Talijanka Brignone sa 637 bodova, dok je na trećem mjestu Slovakinja Petra Vlhova sa 527 bodova. Ljutić se nalazi na 11. mjestu sa 199 bodova, dok je Popović na 19. poziciji sa 139 bodova.

U poretku veleslaloma vodi Brignone sa 400 bodova, ispred Švicarke Lare Gut-Behrami sa 365 i Shiffrin sa 320 bodova. Ljutić je deveta sa 118 bodova.

U petak se u Lienzu vozi slalom koji će biti posljednja ovogodišnja utrka u ženskom kalendaru.