Memphis bolji od Dallasa, Dillon Brooks opet ludovao i zaradio 18. tehničku grešku ove sezone

Mar 20, 2023; Salt Lake City, Utah, USA; Sacramento Kings forward Domantas Sabonis (10) dunks on Utah Jazz center Walker Kessler (24) in the fourth quarter at Vivint Arena. Mandatory Credit: Rob Gray-USA TODAY Sports Photo: Rob Gray/REUTERS

Rob Gray/REUTERS

Memphis je u utakmici u kojoj sa svake strane nije igrala po jedna velika NBA zvijezda pobijedio Dallas s 112-108. Mavericksi su na 4:25 poveli s 105-104 a onda do kraja ubacili tek tri (!) koša, i to tri slobodna bacanja Christiana Wooda na četiri sekunde prije kraja, kad je utakmica već bila riješena. Drugoplasirana momčad zapada (44-27) i bez revolveraša Ja Moranta igra jako dobro, u zadnje četiri utakmice briljirala je njihova četvorka Jaren Jackson, momak je ove sezone na prosjeku od 17.5 ali je u zadnje četiri utakmice na 28 koševa po utakmici. Protiv Dallasa je zabio 28 uz šut 10/16, Španjolac Santi Aldama je stavio 22 uz 14 skokova, Desmond Bane 17 koševa. Za Dallas koji još čeka povratak Luke Dončića Kyrie Irving je ubacio 28 (10/24), Christian Wood (6/13) i Jaden Hardy (7/13) po 20 koševa.

Treba naglasiti da je Memphisov Dillon Brooks opet imao jedan od svojih nastupa, nakon zakucavanja u trećoj četvrtini zaplesao je prema klupi Dallasa što je shvaćeno kao provokacija, zaradio je za to tehničku grešku, 18. ove sezone pa je već drugi puta ovog mjeseca dobio automatsku suspenziju od jedne utakmice. U NBA igrači nakon 16. tehničke u sezoni dobivaju kaznu od jedne utakmice, nakon toga svaka druga tehnička donosi novu suspenziju.

Utah je igrajući bez Laurija Markkanena u prilično neizvjesnoj utakmici s 128-120 pobijedila treću momčad zapada (43-28) Sacramento Kingse i s 35-36 se izjednačila s Oklahomom na osmom mjestu Zapadne konferencije. Pobjednik je odlučen u predzadnjoj minuti, Kelly Olynik je pogodio tricu za 121-118 a nakon što je Walker Kessler blokirao Sabonisov šut Kris Dunn je stavio dva bacanja za 123-118 na 66 sekundi prije kraja. Sabonis je sedam sekundi kasnije zakucao za 123-120 ali Kingsi do kraja nisu zabili nijedan koš, Jazz je u zadnjoj minuti napravio 5-0.

Ochai Agbaji je ove sezone na 6.1 koševa po utakmici ali Kingsima je zabio 27 (8/14), Kelly Olynik koji je u Jazz došao iz Detroita za Bojana Bogdanovića stavio je 19 (6/12) uz 10 skokova i osam asistencija. Za Sacramento De’Aaron Fox 37 koševa (14/21), Domantas Sabonis ostao je na tek 11 (4/11) uz 12 skokova i devet asistencija.

Chicago je nakon dva produžetka s 109-105 pobijedio trećeplasiranu momčad istoka Philadelphiju i sada s omjerom 34-37 bježi Washingtonu za dvije pobjede na desetom, zadnjem mjestu koje vodi u play-in. DeMar DeRozan je u zadnjem napadu regularnog dijela izgubio loptu u napadu za pobjedu ali niti Sixersi nisu iskoristili loptu za pobjedu. U prvih dodatnih pet minuta opet je DeRozan bio na lopti za pobjedu, promašio je, da bi u drugih pet minuta nakon koša Tobiasa Harrisa za vodstvo Sixersa 105-101 Bullsi su kraja napravili seriju 8-0 za konačnih 109-105.

Zach Lavine s 26 koševa (8/20), DeMar DeRozan s 25 (10/22) i Nikola Vučević s 21 (8/12) i 12 skokova predvodili su Bullse, za Sixerse Joel Embiid 37 koševa (11/22) i 16 skokova, James Harden je uz šut 2/14 i 12 asistencija ostao na pet koševa.