Maraton neretvanskih lađa – tradicija u vašim rukama uz Cro Bet ponudu

Press

Prognoza za subotu u Metkoviću je sunčano i vruće, uz lagani povjetarac sa sjeveroistoka. No niti kiša i nevrime ne mogu spriječiti odlučne lađare čija himna kaže: „i neka grmi i neka siva, Neretvom se pisma piva…“. Neretvanske lađe u prošlosti su bile više od prijevoznog sredstva, bile su glavni put komunikacije, put momka do divojke.

Tu povijest i bogatu pomorsku baštinu slavi Maraton lađa već 26. godinu zaredom, a ovaj put održava se u subotu, 12. kolovoza s početkom u 17 sati. Sa startne pozicije u Metkoviću zaplovit će 29 lađa, a njihovu utrku do finiša u Pločama možete pratiti u prijenosu uživo na HRT-u.

Igrači Hrvatske Lutrije i ove godine mogu birati svoje favorite među lađarima od kojih se kao potencijalna iznenađenja spominju „UL općine Slivno“ koji su brzinsku utrku u Opuzenu završili treći. Favoriti „UL Stablina“ na utrci za start bili su prvi, te su tako prvi birali svoju startnu poziciju na glavnoj utrci. Odmah iza njih završili su „UL Zagreb“,„UL Gusari Komin“ i „UL Crni put“ koji će biti dio tijesne trke u subotu. Debitanti „SVU Đakovo“ i „UL Marsonia Slavonski Brod“ završili su na desetom odnosno osamnaestom mjestu, a za sve koeficijente, natjecatelje te posebne promotivne ponude, koje nude mogućnost osvajanja jedinstvenih bonusa posjetite stranice Cro Beta.