MacGrath slavio u posljednjem slalomu sezone, mali Kristalni globus Kristoffersenu

epa09835759 (L-R) - Second placed Henrik Kristoffersen of Norway, winner Marco Odermatt of Switzerland and third placed Manuel Feller of Austria celebrate on the podium of the men's Giant-Slalom overall leader's trophy at the FIS Alpine Skiing World Cup finals in Meribel, France, 19 March 2022.  EPA/URS FLUEELER

EPA/URS FLUEELER

Norvežanin Atle Lie McGrath  pobjednik je zadnjeg slaloma sezone kojeg su skijaši u nedjelju vozili na završnici Svjetskog kupa u Courchevalu, dok je njegov sunarodnjak Henrik Kristoffersen, danas drugoplasirani, osvojio mali Kristalni globus u disciplini, treći put u karijeri.

McGrath je pobijedio s vremenom  1:34.52, a Kristoffersen je od njega bio sporiji 37 stotinki (1:24.89). Treće mjesto zauzeo je Austrijanac Manuel Feller sa 77 stotinki zaostatka za pobjednikom (1:35.29). Hrvatski skijaš Filip Zubčić zauzeo je zadnje, 23. mjesto sa 3,15 sekundi zaostatka (1:37.67).

Današnje drugo mjesto donijelo je Kristoffersenu mali Kristalni globus u slalomu (451), drugi je na kraju bio Feller sa 361 bodom, a na treće mjesto u poretku slalomaša popeo se McGrath sa 348 bodova. Najveći gubitnik danas bio je Lucas Braathen koji je prije ove utrke bio drugi u poretku slalomaša sa 48 bodova manje od Kristoffersena i nakon prve vožnje prvi, no onda je drugu vožnju završio na 11. mjestu što mu je donijelo samo 24 boda tako da je sezonu završio na 4. mjestu u poretku slalomaša sa 347 bodova, bodom manje od od McGratha.

Zubčić je u poretku slalomaša na 22. mjestu sa 145 bodova.