Lovrić i Tuci strijelci u remiju Gorice i Lokomotive

28.11.2020.,Velika Gorica - Gradski stadion, utakmica 13. kola Prve HNL, Gorica - Lokomotiva.Francesco Tahiraj, Kristijan Lovric

Igor Soban/PIXSELL

U 13. kolu HT Prve lige Gorica je remizirala s Lokomotivom rezultatom 1:1 (1:0). Domaćini su poveli preko Kristijana Lovrića koji je realizirao kazneni udarac dok bod gostima donosi Indrit Tuci.

S današnjim bodom izabranici Valdasa Dambrauskasa za vodećim Dinamom i Osijekom zaostaju tri boda dok se Lokomotiva s Istrom 1961 i Varaždinom nalazi na začelju ljestvice.

Prvi ozbiljniji udarac u 4. minuti susreta uputio je Suk koji je s dvadesetak metara gađao suprotni kut, ali je za pola metra promašio okvir gola gostiju.

Sudac Lovrić je u 13. minuti opravdano pokazao na bijelu točku nakon što je Kolinger u kaznenom prostoru napravio prekršaj na Mitroviću. Siguran izvođač bio je Lovrić koji je loptu poslao u jednu, a Hendiju u drugu stranu. Za najboljeg igrača Gorice to je bio već osmi pogodak u sezoni.

U 19. minuti javili su se gosti. Chajia je uputio opasnu prizemnu loptu u peterac, no Tuci kasni na dodavanje tako da nije uspio konkretnije zaprijetiti Kahlini.

Lovrić je u 25. minuti odlično izbacio u priliku Mitrovića koji iz dobre pozicije sa šest metara iskosa šalje loptu pokraj vratnice.

Do konca prvog dijela nijedna momčad nije uspjela opasnije zaprijetiti pred suparničkim golom tako da se na odmor otišlo s minimalnom prednošću za domaćine.

U 48. minuti Hendija je istrčavanjem uspio stići do lopte prije Špikića, na odbijenu loptu je natrčao Mudrinski, ali obrana Lokomotive je blokirala njegov pokušaj. Iz kornera je potom ubacio Čabraja, a udarac Jovičića glavom odlazi pokraj gola.

Lokomotiva do izjednačenja dolazi u 50. minuti. S lijeve strane napada ubacio je Pivarić, njegovu loptu fantastično je primirio Kallaku, koji potom idealno upošljava Tucija, a on s pet metara snažno šalje loptu pod gredu.

U 51. i 55. minuti udarcima iz daljine su Hendiju pokušali matirati Suk i Špikić, ali nisu bili precizni.

Lovrićev udarac u 69. minuti od bloka odlazi u korner nakon kojeg se u prilici našao Dvorneković, ali Hendija brani njegov udarac.

Minutu kasnije Kalik dobrim dodavanjem u šesnaestercu pronalazi Mudrinskog, ali on iz dobre pozicije s 12 metara ne pronalazi okvir gola.

Kolinger u 77. minutim odličnim uklizavanjem izbija loptu ispred Dvornekovića te tako otklanja potencijalnu opasnost.

Hendija u 81. minuti fantastičnom paradom brani snažan udarac Mudrinskog s ruba kaznenog prostora. Četiri minute kasnije Hendija sigurno brani i pokušaj Dvornekovića što je ujedno bila posljednja šansa na susretu.

Kolo se nastavlja sutra kada će Rijeka na Rujevici odmjeriti snage s Osijekom dok je derbi Dinama i Hajduk odgođen za proljeće na zahtjev PLavih koji su fokusirani na europske ispite.