Lorient porazio PSG

epa10600487 Paris Saint Germain's Kylian Mbappe (C) celebrates with Paris Saint Germain's Vitinha after scoring the 1-1 goal during the French Ligue 1 soccer match between Paris Saint Germain and FC Lorient in Paris, France, 30 April 2023.  EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON

Nogometaši Paris Saint-Germaina pred svojim su navijačima poraženi od Lorienta sa 3-1 (2-1) u utakmici 33. kola francuskog prvenstva.

Enzo Le Fee je u 15. minuti doveo goste u vodstvo, da bi PSG u 20. minuti ostao s desetoricom igrača na terenu, nakon što je drugi žuti karton zaradio Achraf Hakimi. I s igračem manje Parižani su došli do izjednačenja u 29. minuti, a strijelac je bio Kylian Mbappe koji se lukavo prikrao iza leđa gostujućeg vratara Mvoga i “ukrao” mu loptu.

No, do kraja dvoboja je Lorient iskoristio igrača više. Yongwa je u 39. minuti pogodio za 2-1, a konačnih 3-1 postavio je Dieng u 88. minuti.

PSG je ostao na 75 bodova pa se drugoplasiranom Marseilleu pruža prilika da pobjedom protiv Auxerrea pred svojim navijačima (20.45 sati) dođe na pet bodova zaostatka za aktualnim prvakom. Lorient je sa 48 bodova skočio na 10. mjesto.