Lorenzo Pellegrini u 11 minuta protiv Servettea: ušao, asistirao, zabio, izašao zbog ozljede

Soccer Football - Europa League - Group G - AS Roma v Servette - Stadio Olimpico, Rome, Italy - October 5, 2023 AS Roma's Lorenzo Pellegrini celebrates scoring their third goal REUTERS/Alberto Lingria Photo: ALBERTO LINGRIA/REUTERS

ALBERTO LINGRIA/REUTERS

Veznjak Rome Lorenzo Pellegrini imao je, recimo to tako, 11 intenzivnih minuta na terenu u utakmici Europa lige u kojoj je njegova momčad s 4-0 pobijedila Servette. Pellegrini je ušao u igru na poluvremenu pri rezultatu 1-0 umjesto Houssema Aouara i onda u 11 minuta riješio utakmicu pa izašao zbog ozljede mišića: prvo je odmah u 46. minuti glavom spustio loptu Andreu Belottiju koji je pogodio za 2-0 da bi u 52. zabio iz krasnog voleja za 3-0. Na žalost, već u 57. minuti odšepao je s terena zbog ozljede a zamijenio ga je 18-godišnji Riccardo Pagano.

Gol i asistencija donijeli su Pellegriniju na Sofi ocjenu 8.5, samo je dvostruki strijelac Belotti dobio više, 8.9. Talijanski statističari izvukli su podatak da je David Pizzaro bio zadnji igrač Rome koji je ušavši s klupe upisao gol i asistenciju, bilo je to 2006. u utakmici protiv ukrajinskog Šahtara.

Roma i Slavia Prag nakon dva kola imaju po šest bodova dok su Servette i Šerif na nuli. Roma u nedjelju gostuje kod Cagliarija a nakon stanke zbog utakmica reprezentacija dočekat će Monzu pa prašku Slaviju u Europa ligi.