Lokomotiva uvjerljivo slavila na Aldo Drosini

02.10.2023., Pula - Supersport SuperSport Prva HNL, 10. kolo, NK Istra 1961 - NK Lokomotiva. Photo: Sasa Miljevic/PIXSELL

Sasa Miljevic/PIXSELL

Deseto kolo SuperSport HNL-a zaključeno je slavljem Lokomotive koja je na Aldo Drosini u Puli svladala domaćina Istru 1961 rezultatom 0:4 (0:2). Za pobjedu gostiju su pogotke postigli dvostruki stijelac Marin Šotiček, Robert Mudražija i Indrit Tuci.

Izabranici Silvija Čabraje su tako upisali treću pobjedu u prvenstvu kojom su se bodovno poravnali s Osijekom na šestom mjestu ljestvice. Zeleno-žuti su pak već peti put u sezoni i treći u nizu travnjak napustili poraženi te se nalaze na pretposljednjem mjestu ljestvice.

Za tjedan dana Istra gostuje kod Dinama u Maksimiru dok će Lokomotiva u Kranjčevićevoj odmjeriti snage s Goricom.

Lokomotiva je u vodstvo došla u 22. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Mersinaj je prenio loptu do Šotičeka, a njegov udarac glavom s pet metara na gol crti nisu uspjeli zaustaviti Majkić i Majstorović.

Osam minuta kasnije gosti su povećali prednost. Mudražija je presjekao loše dodavanje Devetaka prema Petrusenku te se odlučio na udarac s dvadeset metara koji je nakon velike pogreške Majkića završio iza njegovih leđa. Bio je to njegov prvijenac u dresu zagrebačkog kluba.

Zeleno-žuti su u sudačkoj nadoknadi prvog dijela zatresli mrežu Čavline, ali je Erceg nakon proigravanja Čuića to napravio iz zaleđa tako da pogodak nije priznat.

Novi zgoditak u mreži domaćih vidjeli smo u 83. minuti kada je Krivak pobjegao obrani Istre, a potom je uposlio Tucija koji je prizemnim udarcem s ruba šesnaesterca svladao Majkića. Albanski napadač je tako došao do drugog gola u prvenstvu.

Konačni rezultat utakmice je postavljen u drugoj minuti sudačke nadoknade kada se ponovno u strijelce upisao Šotiček. Nakon asistencije Čopa prizemnim udarcem sa sedam metara zatresao je mrežu Istre. Mladi ofenzivac je tako došao do brojke od tri postignuta gola u aktualnoj sezoni.