Lokomotiva ‘razbila’ Šibenik

12.02.2023.,Sibenik - 21. kolo Supersport HNL-a: Sibenik - Lokomotiva Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic / Pixsell

U 21. kolu SuperSport HNL-a Lokomotiva je na Šubićevcu uvjerljivo porazila Šibenik rezultatom 0:4 (0:2). Strijelci za goste su bili Kulenović i Bubanja u prvom te Goričan i Tuci u drugom poluvremenu.

Izabranici Silvija Čabraje su tako došli do sedme prvenstvene pobjede kojom su se učvrstili na sedmoj poziciji na ljestvici.

Šibenik je priliku za povratak u utakmici imao u drugom poluvremenu, no dvije dobre prilike Radonjića obranio je danas izvrsni Čavlina.

Gosti su mogli poveći već u 2. minuti kada je po lijevoj strani pobjegao Kuelnović, no iz dobre situacije je loše pucao te je praktički dodao loptu Rogiću. Tri minute kasnije pokušaj Stojković je bio blokiran, a udarac Marića brani vratar Šibenika.

Arai je u 21. minuti gurnuo loptu do Čopa koji je se pravovremeno sjurio po lijevoj strani, ali Čavlina je na vrijeme napustio svoja vrata te je obranio njegov pokušaj.

Lokomotiva je u vodstvo došla u 26. minuti sedmim ovosezonskim golom Kulenovića. Napadač gostiju je primio dodavanje Milićevića koje se odbilo od Pivarića u srcu šesnaesterca te je prizemnim udarcem u bliži kut svladao Rogića.

Četiri minute kasnije novi pogodak u mreži Narančastih. Nakon ubačaja s desne strane Marića loptu je glavom iza Rogića smjestio Bubanja koji se tako drugo kolo u nizu upisao u strijelce. Crnogorski veznjak je tom prilikom u skoku nadvisio Perića.

Stojković se u 36. minuti odlučio na solo prodor s centra u kojem se oslobodio dva čuvara, ali u njegovom udarcu sa sedam metara iskosa nije bilo dovoljno snage da ozbiljnije ugrozi Rogića.

U 42. minuti Milićević je oštrim ubačajem izvrsno uposlio Aliyua koji s druge stative loptu šalje pored bliže stative, a da je i bio precizniji gol zbog zaleđa ne bi bio priznat.

Kvržić je u 54. minuti podvalio loptu za Soldu čiji udarac s desetak metara završava u bloku. Dvije minute kasnije u strijelce se nakon ubačaja Araija mogao upisati Radonjić, ali njegov udarac iz okreta sa šest metara nogom brani Čavlina.

Radonjić je u velikoj prilici i u 61. minuti kada je pucao iz slične pozicije, ali ponovno njegov udarac brani vratar Lokomotive.

Dvije minute kasnije Radonjić je prsima spustio loptu za Čopa, a on je s dvadesetak metara pucao malo pored gola. U 66. minuti je sa 17 metara udarac uputio i Araija za novu obranu Čavline.

Lokomotiva se javila u 75. minuti kada je nedugo nakon ulaska u igru vanjski dio mreže s desetak metara iskosa zatresao Vasilj.

Do trećeg gola na utakmici gosti su došli u 77. minuti kada je nakon proigravanja Vasilja mrežu s ruba kaznenog prostora snažnim udarcem zatresao Goričan.

U 86. minuti Goričan je pobjegao domaćoj obrani nakon čega je idealno poslužio Tucija kojem nije bilo teško matirati Rogića.

Čavlina je dobru formu potvrdio i u 87. minuti kada je paradom obranio udarac Araija koji je išao pod samu gredu. Bilo je to posljednje uzbuđenje na utakmici.

Aktualno kolo će od 17:10 na Rujevici zaključiti Rijeka i Gorica.