Lokomotiva do boda protiv lidera prvenstva

03.11.2023., stadion u Kranjcevicevoj ulici, Zagreb - SuperSport HNL, 14. kolo, NK Lokomotiva - HNK Rijeka. Nogometasi Rijeke slave pogodak Tonija Fruka za izjednacenje 1:1. Toni Fruk, Momo Yansane Photo: Luka Stanzl/PIXSELL

Luka Stanzl / Pixsell

U prvoj utakmici 14. kola SuperSport HNL-a Lokomotiva i Rijeka su u Kranjčevićevoj odigrali bez pobjednika, bilo je 1:1 (1:1). Domaćin je poveo u 27. minuti kada se nakon pogreške Jankovića u strijelce u jubilarnom nastupu upisao Indrit Tuci, a konačan rezultat je postavljen u 43. preko Tonija Fruka koji je mrežu zatresao glavom nakon ubačaja Jankovića.

Rijeka je trećim remijem u sezoni i dalje na vrhu ljestvice te ispred prvog pratitelja Hajduka ima tri boda prednosti uz odigranu utakmicu više. Domaćin je pak u posljednje četiri utakmice upisao poraz i tri remija te se trenutno nalazi na sedmom mjestu ljestvice.

Izabranike Željka Sopića u sljedećem kolu očekuje derbi s Dinamom na Rujevici dok će momčad koju vodi Silvijo Čabraja gostovati na Opus Areni u Osijeku.

U 4. minuti utakmice Goričan gubi ravnotežu nakon duela sa Smolčićem koji je bio posljednji igrač obrane, a sudac Kolarić nije smatrao da se radilo o prekršaju.

Pjaca se u 19. minuti izborio za udarac s dvadesetak metara iskosa koji je završio ravno u naručju Čavline. Istovjetan pokušaj smo vidjeli u 26. minuti, ali ovaj put je napadačkoj ulozi bio Janković.

Samo minutu kasnije domaćin dolazi u vodstvo. Tuci je iskoristio loše povratno dodavanje Jankovića te je sa 17 metara mirno poslao loptu pokraj Labrovića. Tako je u stotom nastupu za Lokomotivu došao do petog ovosezonskog prvenstvenog gola.

Dobru priliku gosti su imali u 33. kada je Smolčić iz auta ubacio za Yansanea, a on je glavom prenio loptu do Pjace čiji prizemni udarac sa sedam metara zaustavlja Čavlina.

Četiri minute kasnije Pjaca je proigrao Ivanovića koji je s desetak metara poslao loptu preko grede.

U završnici prvog dijela Rijeka dolazi do izjednačenja. Janković je odlično ubacio s lijeve strane, a na šest metara se ubacio Fruk te je udarcem glavom poslao loptu iza leđa Čavline za svoj drugi gol u aktualnoj sezoni HNL-a.

Krivak je u 50. minuti dobro probio po desnoj strani, no Labrović je bio spreman na njegov ubačaj u peterac.

Dvije minute kasnije nova šansa za domaćina. Bartolec je uposlio Tucija čiji udareac sa šest metara odlično brani vratar Rijeke. Odbijenu loptu Mudražija je ostavio za Goričana čiji udarac sa sedam metara iskosa završava u bloku Smolčića.

Novu zanimljivu situaciju smo dočekali tek u 82. minuti kada se lopta odbija do Jankovića koji je s dvadesetak metara gađao suprotne rašlje, no nije bio dovoljno precizan.

Nakon ubačaja Bande iz slobodnog udarca u 94. minuti u šesnaestercu je nakon duela s Tucijem ostao ležat Smolčić, a sudac Kolarić nije nasjeo na njegovu prenaglašenu reakciju te je dosudio kraj utakmice.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 16 sati sastaju Gorica i Osijek do u 18:10 počinje duel Hajduka i Rudeša.