Liverpool u osmini finala FA kupa, tek u nastavku slomili otpor Cardiffa

epa09698531 Liverpool's Diogo Jota (C) celebrates with teammates Fabinho (L) and Roberto Firmino (R) after scoring the 2-0 lead during the English Carabao Cup semi final, second leg soccer match between Arsenal FC and Liverpool FC in London, Britain, 20 January 2022.  EPA/Neil Hall EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/Neil Hall

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u osminu finala engleskog FA kupa nakon što su na svom Anfieldu svladali drugoligaša Cardiff s 3-1.

Bez dvije jake karike, Salaha i Manea koji će tijekom nedjelje sa svojim reprezentacijama Egiptom i Senegalom igrati finale afričkog Kupa nacija, Liverpool se mučio tijekom prvih 45 minuta protiv momčadi koja je trenutačno tek na 20. mjestu drugoligaške ljestvice.

Cardiff je sačuvao svoju mrežu netaknutom u prvom dijelu, ali je procurilo u nastavku. Sve je počelo golom Dioga Jote u 53. minuti. Potom je Minamino iskoristio pogrešku gostujuću obrane te je zabio za 2-0 u 68. minuti, dok je povratnik Elliott u 76. postigao vrlo lijepi pogodak s deset metara za potvrdu pobjede. Na samom kraju i Cardiff je uspio zabiti počasni gol, a strijelac je bio Colwill.

Liverpool će tako u osmini finala igrati novu domaću utakmicu i to protiv prvoligaškog konkurenta Norwicha.

Još se tijekom nedjelje moraju odigrati dvije utakmice četvrtog kola FA kupa. Sastaju se Nottingham Forest – Leicester i Bournemouth – Boreham Wood.