Liverpool pobjedom nad Brightonom stigao do samo tri boda zaostatka za Cityjem

epa09804331 Liverpool's Sadio Mane (C) celebrates with teammates after scoring the 1-0 goal during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and West Ham United at Anfield, Liverpool, Britain, 05 March 2022.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Liverpoola približili su se vodećem Manchester Cityju na samo tri boda zaostatka 2-0 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Brighton and Hove Albiona u susretu 29. kola engleskog prvenstva.

Domaći su bili bolji suparnik u prvih 15-ak minuta susreta, ali to nisu znali materijalizirati, da bi se ključni trenutak susreta dogodio u 19. minuti. Matip je uputio dugu loptu prema Lusi Diazu koji je izbjegao zaleđe, a zatim i iskoristio pogrešnu procjenu domaćeg vratara Sancheza koji je ostao u “ničijoj zemlji” te glavom s ruba kaznenog prostora poslao loptu u mrežu. Potom je Sanchez i pogodio nekontrolirano nogom Diaza u prsa te je trebao biti i isključen no sudac Dean ga je ipak “poštedio”.

Liverpool je pobjedu potvrdio u nastavku. Nakon što je Bissouma nespretno rukom zaustavio udarac Manea, Dean je pokazao na bijelu točku, a siguran izvođač u 61. minuti bio je Salah.

Drugi Liverpool sada ima 66 bodova, tri manje od Manchester Cityja koji će u ponedjeljak gostovati kod Crystal Palacea, dok je Brighton 13. sa 33 boda.