LIVAKOVIĆ NIJE NASTUPIO Fenerbahče, Fiorentina i Viktoria u četvrtfinalu Konferencijske lige

epa11220577 Ferdi Kadioglu (L) of Fenerbahce and Dennis Eckert Ayensa (R) of Union in action during the UEFA Europa Conference League Round of 16, second leg soccer match Fenerbahce SK vs Royale Union Saint-Gilloise, in Istanbul, Turkey, 14 March 2024.  EPA/ERDEM SAHIN

EPA/ERDEM SAHIN

Nogometaši turskog Fenerbahčea su unatoč porazu (0-1) pred svojim navijačima od belgijskog Royale Uniona plasirali su se u četvrtfinale Konferencijske lige, a pridružila im se i Fiorentina odigraviši 1-1 protiv Maccabija iz Haife u Firenci.

Fenerbahče je prošao zahvaljujući pobjedi 3-0 iz prvog dvoboja. U drugom vrata turske momčadi nije branio Dominik Livaković, a njegovu zamjenu Irfana Egirbayata je u 68. minuti svladao Mathias Rasmussen.

Fiorentina je u 59. minuti povela golom Antonina Baraka. Anan Khalaili je u 88. minuti izjednačio za izraelsku momčad, ali je Fiorentina zahvaljujući pobjedi 4-3 u prvom dvoboju prošla među osam najboljih.

U srazu Viktorije Plzen i švicarskog Servettea u više od 210 minuta igre nije bilo pogodaka pa je o plasmanu u četvrtfinale odlučivalo raspucavanje s 11 metara. Presudio je vratar češke momčadi Martin Jedlička koji obranio dva udarca, a u četvrtoj seriji je promašio Japanac Tsunemoto pa je Viktoria s 3-1 prošla u četvrtfinale.