Ligue 1: Nica slavila protiv aktualnog prvaka u gostima

epa10838560 Paris Saint Germain's Kylian Mbappe celebrates after scoring the 0-1 goal during the French Ligue 1 soccer match between Olympique Lyonnais and Paris Saint-Germain in Decines-Charpieu, near Lyon, France, 03 September 2023.  EPA/MOHAMMED BADRA / POOL

EPA/MOHAMMED BADRA

U prvom susretu petog kola francuske Ligue 1 dogodilo se iznenađenje, Nica je u gostima s 3-2 pobijedila aktualnog prvaka Paris St.  Germain.

Nica je time upisala drugu pobjedu u sezoni, dok je PSG po prvi put poražen nakon dvije pobjede i dva remija.

Iznenađenje se moglo namirisati u 21. minuti kada je Moffi doveo Nicu u vodstvo. Samo osam minuta kasnije PSG je izjednačio, a nakon asistencija Hakimija strijelac je bio Mbappe.

U nastavku je Nica i definitivno slomila favoriziranog suparnika. Laborde je u 53. pogodio za 2-1, a u 68. minuti je igrač utakmice, 24-godišnji Nigerijac Igobor Moffi, zabio svoj drugi pogodak za 3-1.

Mala nada domaćinu se pojavila u 87. minuti kada je Mbappe zabio novi pogodak i smanjio na 2-3, ali unatoč pokušajima PSG do kraja nije došao do novog gola i barem jednog boda. Ovom pobjedom Nica je na ljestvici preskočila PSG i trenutačno je druga iza Monaca.

U subotu se igraju dvije utakmice 5. kola, a sastaju se Rennes – Lille i Lens – Metz. Sve ostale utakmice igraju se u nedjelju. Parovi su Lorient – Monaco, Strasbourg – Montpellier, Clermont – Nantes, Reims – Brest, Marseille – Toulouse i Lyon – Le Havre.