Liga prvaka: Porazi Arsenala i ManU-a, pobjeda Reala u Napulju

epa10898424 Real Madrid’s Luka Modric (L) in action during the UEFA Champions League group C soccer match between SSC Napoli and Real Madrid, in Naples, Italy, 03 October 2023.  EPA/CIRO FUSCO

EPA/CIRO FUSCO

Nogometaši Real Madrida slavili su s 3-2 kod Napolija u 2.kolu Lige prvaka,dok su poraze upisali Manchester United i Arsenal.

Real je slavio kod najvećeg konkurenta u skupini Napolija i napravio veliki kora ka nokaut fazi. Talijanski prvak je poveo golom Norvežanina Lea Ostgarda nakon greške vratara Kepe, a Real je preokrenuo u prvom dijelu pogocima Viniciusa i Belinghama. Zielinski je iz penala izjednačio u 54. minuti, a pobjedu je Kraljevskom klubu donio Federico Valverde bombom u 78. minuti. Luka Modrić je ušao u igru u 64. minuti.

Ranije danas u istoj skupini Braga je u gostima pobijedila Union Berlin s 3-2. Real je osvojio šest bodova, Napoli i Braga po tri, a Union Berlin je bez bodova. U sljedećem kolu Napoli dočekuje Union Berlin, dok Real dočekuje Bragu.

U skupini D Inter je kao domaćin pobijedio Benficu 1-0 golom Markusa Thurama u 62. minuti. Petar Musa je ušao za klub iz Lisabona u 68. minuti. Ranije danas Real Sociedad je u gostima pobijedio Salzburg sa 2-0. Real Sociedad i Inter imaju po četiri boda, Salzburg tri, a Benfica je bez bodova. U sljedećem kolu Inter dočekuje Salzburg, dok će Benfica ugostiti Real Sociedad.

U skupini A Galatasaray je u gostima svladao Manchester United 3-2, a odlučujući pogodak za Galatasaray postigao je Mauro Icardi u 81. minuti. ManU je dvaput vodio pogocima Danca Hojlunda, a turski klub se vraćao, da bi Icarrdi promašio penal u 78. minuti, a Casemiro dobio crveni karton.

U istoj skupini Bayern München je u gostima pobijedio Kopenhagen s 2-1. Danci su poveli golom Lucasa Leragera, Jamal Musiala je izjednačio a “džoker s klupe” Mathys Tel donio pobjedu sedam minuta prije kraja. Bayern ima šest bodova, Galatasaray četiri, Kopenhagen tri, a Manchester United je bez bodova.

U skupini B Lens je kod kuće pobijedio Arsenal 2-1 i to nakon što su Topnici poveli golom Jesusa. PSV i Sevilla u Eindhovenu remizirali 2-2, a Ivan Rakitić je odigrao cijelu utakmicu. Lens ima četiri boda, Arsenal i Sevilla po tri, a PSV jedan bod.