LIGA PRVAKA: Lyon u četvrtfinalu usprkos porazu od Juventusa

epa08590559 Juventus’ Cristiano Ronaldo (L) scores the 1-1 equalizer from the penalty spot during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match Juventus FC vs Olympique Lyon at the Allianz Stadium in Turin, Italy, 07 August 2020.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

Nogometaši Lyona plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka iako su u uzvratnoj utakmici u Torinu izgubili od Juventusa s 2-1 (1-1). U prvoj utakmici odigranoj u Lyonu još 26. veljače Francuzi su slavili s 1-0 i prošli zahvaljujući golu u gostima.

Francuski Lyon izbacio je Juventus Maurizija Sarrija, čija je trenerska sudbina zapečačena ispadanjem iz Lige prvaka. Lyon je sačuvao prednost iz prve utakmice, a ključnim se pokazao pogodak Depaya već u 12. minuti. Ronaldo je postigao dva gola, ali Lyon se pokazao u Torinu kao organiziranija ekipa.

Iako su zadnjih pet mjeseci odigrali tek jednu natjecateljsku utakmicu, Francuzi su počeli hrabro i u 12. minuti došli do vrijednog gola u gostima. Bentancur je srušio Aouara, a sudac Zwayer uz pomoć VAR-a dosudio penal, iz kojeg je Nizozemac Memphis Depay “panenkom” doveo Lyon u vodstvo. Juve nije dobro reagirao na šokantni zaostatak, ali je ipak u 43. minuti došao do poravnja iz dvojbenog kaznenog udarca. Depay je sada bio tragičar jer je igrao rukom, a Cristiano Ronaldo ne griješi s 11 metara.

Drugi dio je počeo vrlo nervozno, a u 60. minuti Ronaldo je odapeo s 30-tak metara i pogodio same rašlje.  Bio je to njegov ukupno 25. gol u osmini finala Lige prvaka. U 79. minuti sudac Zwayer je putem VAR-a provjeravao novi mogući penal za Lyon nakon što je srušen Dembele, no igra je nastavljena. Šest minuta prije kraja ozlijedio se veliki Juveov adut Dybala, koji je ušao u igru u 70. minuti.

Dokraja je Juventus pokušavao, ali su se njihovi stihijski napadi razbijali o čvrtsu obranu Francuza, koji će tako imati čak dva predstavnika u četvrtinalu, iako su oni bili jedini koji nisu nastavili prvenstvo od svih Liga petice.

JUVENTUS – LYON 2-1

Strijelci: 0-1 Depay (12-pen), 1-1 Ronaldo (43), 2-1 Ronaldo (60)

JUVENTUS: Szczesny – Cuadrado (Danilo 70), De Ligt, Bonucci, Alex Sandro – Bentancur, Pjanić (Ramsey 60), Rabiot – Bernardeschi (Dybala 70, Oliveira 79), C. Ronaldo, Higuain

LYON: Lopes – Denayer (Andersen 61), Marcelo, Marcal – Dubois (Tete 90+1), Caqueret, Guimaraes, Aouar (Mendes 90+1), Cornet – Ekambi (Reine-Adelaide 67), Depay (Dembele 67)