Liga prvaka: Dramatično na Parku prinčeva. UEFA reagirala na kontroverzni penal za PSG

epa11000230 Newcastle manager Eddie Howe gestures on the touchline during the UEFA Champions League group F match between Paris Saint-Germain and Newcastle United in Paris, France, 28 November 2023.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Trener i igrači Newcastle Uniteda ljuti su zbog kaznenog udarca koji je poljski sudac Szymon Marciniak dosudio za Paris Saint-Germain u posljednjim minutama dvoboja petog kola Lige prvaka na Parku prinčeva, a iz kojeg je Kylian Mbappe izjednačio na 1-1 i tako donio važan bod svojoj momčadi.

Uoči zadnjeg kola na čelu ljestvice u skupini F je Borussia Dortmund koja je s 10 bodova osigurala plasman u osminu finala. PSG je drugi sa sedam bodova, a po pet bodova imaju Newcastle i Milan.

Da je momčad Eddieja Howea na Parku prinčeva uspjela zadržati vodstvo koje joj je donio Alexander Isak golom u 24. minuti, engleskom klubu bi pobjeda u zadnjem kolu jamčila prolaz u nokaut fazu Lige prvaka. No, zahvaljujući dvojbenom kaznenom udarcu PSG je taj koji pobjedom u zadnjem kolu na gostovanju u Dortmundu može izboriti osminu finala.

Newcastleu ostaje samo 13. prosinca svladati Milan na svom St. James’ Parku te čekati povoljan rasplet u Njemačkoj, što bi za njih bilo sve osim pobjede francuskog prvaka.

Sporni trenutak se dogodio u petoj minuti sučevog dodatka, kad je Tino Livramento unutar kaznenog prostora blokirao ubačaj Ousmanea Dembelea, a lopta ga je prvo pogodila u tijelo, od kojeg se odbila u ruku. Szymon Marciniak u prvom trenutku nije dosudio ništa, da bi na intervenciju iz VAR sobe pogledao usporenu snimku i pokazao na bijelu točku na čuđenje svih u engleskom taboru.

OZNAKE: psg, penal, Liga prvaka, uefa