Lepinjica “poništio” gol Marešića u remiju Slaven Belupa i Istre 1961

16.02.2024., Gradski stadion Ivan Kusek Apas, Koprivnica - SuperSport HNL, 23. kolo, NK Slaven Belupo - NK Istra 1961. Slavko Blagojevic, Benedikt Mioc Photo: Damir Spehar/PIXSELL

Damir Spehar / Pixsell

Uvodna utakmica 23. kola SuperSport HNL-a odigrana na stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici ponudila je drugi ovosezonski međusobni remi Slaven Belupa i Istre 1961. Bilo je 1:1 (0:1). Prvi su put do mreže pronašli Zeleno-žuti i to golom Darija Marešića da bi bod Farmaceutima donio Ivan Lepinjica.

Domaćin je tako upisao šesti, a gost sedmi neriješeni ishod u aktualnoj sezoni. Time je momčad Roya Ferenčine na prvenstvenoj ljestvici zadržala pet bodova prednosti pred današnjim rivalom. U sljedećem kolu Slaven Belupo će gostovati kod Gorice dok Istru 1961 očekuje domaći sraz s Rudešom.

Bolje su u dvoboj ušli domaćini koji su u 6. i 19. minuti zaprijetili preko Štrkalja čije udarce je uspio zaustaviti golman Istre Lovro Majkić.

Zeleno-žuti su uzvratili u 25. minuti kada je Čuić dodao za Ercega koji je šutirao sa šest metara iskosa, a Sušak je odbio loptu koja je išla u njegov bliži kut.

Gosti su u vodstvu od 38. minute. Do gola su došli nakon ubačaja iz kornera Petrusenka te udarca glavom Marešića s vrha peterca koji je završio u gornjem lijevom kutu Slavenova gola. Stoper Istre je tako upisao prvijenac u aktualnoj prvenstvenoj sezoni.

Domaćin do izjednačenja dolazi u 54. minuti akcijom iz tri poteza. Liber je proigrao Štrkalja koji je iz prve ostavio loptu za Lepinjicu, a njegov prizemni udarac s 15 metara pronalazi put do gola Istre. Veznjaku Farmaceuta to je bio drugi pogodak u sezoni.

U 82. minuti Štrkalj pada u kaznenom prostoru Istre nakon duela s Marešićem, no sudac Erceg je sugerirao da tu nema dovoljno inteziteta da pokaže na bijelu točku. Minutu kasnije smo vidjeli i posljednju konkretniju situaciju na utakmici. S desetak metara iskosa je zaprijetio Mioč, a Majkić se nije dao iznenadit.

Kolo se nastavlja sutra kada se od 15 sati na rasprodanoj Rujevici sastaju Rijeka i Lokomotiva dok u 17:10 Rudeš u Kranjčevićevoj dočekuje Hajduk.