Lakersi nakon drame protiv Wolvesa ušli u doigravanje, Atlanta preko Miamija ide na Boston

Apr 11, 2023; Los Angeles, California, USA; Los Angeles Lakers forward LeBron James (6) moves to the basket against Minnesota Timberwolves forward Taurean Prince (12) during the first half at Crypto.com Arena. Mandatory Credit: Gary A. Vasquez-USA TODAY Sports Photo: Gary A. Vasquez/REUTERS

Gary A. Vasquez/REUTERS

Atlanta i LA Lakersi osigurali su ulazak u NBA doigravanje nakon što su u prvim utakmicama play-in turnira bili bolji od Miamija odnosno Minnesote, Hawksi će u play-offu igrati protiv Bostona dok će Lakersi ići na Memphis Grizzliese. Poraženi iz ovih utakmica imaju još jednu šansu, igrat će protiv pobjednika drugih parova na Istoku i Zapadu, Miami čeka boljeg iz ogleda Toronta i Chicaga a Minnesota pobjednika utakmice New Orleansa i Oklahome.

Atlanta je u gostima kod Miamija vodila kroz cijelu utakmicu, krajem druge četvrtine bili su na ogromnih +24 i na kraju došla do 116-105 koja im donosi poziciju broj sedam u doigravanju. Hawksi su imali čak sedam igrača na 10+ koševa, Trae Young je predvodio s 25 koševa (8/18), osam skokova i sedam asistencija, Dejounte Murray je imao 18 koševa (7/16), pet skokova i šest asistencija. Za Heat, koji će koliko-toliko pokušati spasiti sezonu protiv Toronta ili Chicaga, četiri igrača zabila su 92 od 105 koševa: Kyle Lowry 33 (11/16), Tyler Hero 26 (12/23), Jimmy Butler 21 (6/19) i Bam Adebayo 12 (5/12).

Lakersi i Minnesota odigrali su uzbudljivu utakmicu u kojoj su LeBron i društvo, u 53 minute koje su bile preslika njihove turbulentne sezone uspjeli dohvatiti doigravanje. Nakon produžetka završilo je 108-102, Wolvesi su kroz tri četvtine bili u stalnom vodstvu, sredinom trećeg perioda imali su velikih 76-61 da bi Lakersi na pola zadnje četvrtine okrenuli na 95-90. U zadnje dvije minute ušlo se s 95-95 a koševa nije bilo sve do 1.4 sekunde prije kraja kad je Dennis Schroder tricom doveo Lakerse na 98-95 da bi zatim Antionio Davis napravio prekršaj na šutu za tri Mikea Conleya koji je desetinku prije kraja pogodio sva tri bacanja za odlazak u produžetak.

U dodatnih pet minuta Lakersi su se odvojili na 105-100 međutim iako su s nekoliko grešaka dali Wolvesima prilike za povratak u egal, pobjeda je ostala u Los Angelesu. LeBron James imao je 30 koševa (12/21), deset skokova i šest asistencija, Anthony Davis 24 koša (10/19) i 15 skokova, Dennis Schroder 21 koš (5/12). Za Wolvese Karl-Anthony Towns 24 koša (8/12), 11 skokova i pet asistencija, Mike Conley 23 koša (7/11), Anthony Edwards tek devet koševa (3/17), osam skokova i sedam asistencija.