Kvalifikacije U-21: Austrijanci pobjedom najavili ogled protiv Hrvata

21.10.2021., stadion Weststadion,Bec, Austrija - UEFA Europska liga, skupina H, 3. kolo, Rapid Bec - GNK Dinamo. Dominik Livakovic, Marco Gruell, Sutknjia Kateryna Monzul.

Marko Lukunic/PIXSELL

Austrijski nogometaši do 21 godine uspješno su obavili gostovanje kod Azerbajdžana u sklopu skupine A kvalifikacija za odlazak na Europsko prvenstvo.

Austrija U-21 je pobijedila 3-0 čime je pozitivno najavila ono što slijedi 16. studenoga. Naime, tada će u Riedu gostovati mladi hrvatski nogometaši koji su do sada pobijedili u svih pet kvalifikacijskih nastupa. Austrija U-21 ima 12 bodova iz šest utakmica, a Hrvatska 15 bodova u pet susreta.

Kod Azerbajdžana prvi pogodak za Austriju je postigao Aiwu krajem prvog poluvremena i minimalnih 1-0 je stajalo sve do 72. minute. No, tada je unutar samo četiri minute Schmid zabio dva pogotka (jedan iz jedanaesterca) za tri austrijska boda.

Korak s mladim Hrvatima zadržala je i Norveška U-21 koja je u Drammenu pobijedila vršnjake iz Finske s 3-1. Igrač utakmice bio je Jorgen Strand Larsen s dva gola. Norveška, kao i Austrija, ima 12 bodova, ali i pet odigranih utakmica kao Hrvatska.